دیدار فرماندار مهاباد با مدیر کل صندوق کارآفرین امید در ارتباط با حادثه آتش سوزی بازارچه قدیم مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ دیروز مورخه 1399/11/27 فرماندار مهاباد در ارتباط با حادثه آتش سوزی بازارچه قدیم مهاباد با آخوندزاده مدیر کل صندوق کارآفرین امید در محل دفتر فرمانداری دیدار بعمل آورد. در این دیدار ضمن بررسی ابعاد حادثه ، گزارش جامعی برای ارائه به ستاد مرکزی صندوق کارآفرینی امید تهیه و تنظیم گردید.

عارف خدرلو فرماندار مهاباد نیز در این دیدار اظهار کرد: با تلاش خستگی ناپذیر تمامی دستگاه‌های شهرستان، مراحل اطفای حریق، ایمن سازی محل و آوار برداری به اتمام رسیده و درحال حاضر سایت محل حادثه آماده بازسازی است.

وی افزود: هیات امنای بازارچه در خصوص نحوه بازسازی بازارچه قدیم تصمیم خواهد گرفت و در راستای حمایت از بازاریان آسیب دیده دستگاه‌های شهرستان نیز در سطح استانی و ملی پیگیری جبران خسارت به آنها می‌باشند.

مدیرکل صندوق کارآفرینی امید نیز ضمن بازدید از محل حادثه و بررسی وضعیت، در جریان مشکلات بازاریان این بازارچه قرار گرفت.

علیرضا آخوندزاده مدیرکل صندوق کارآفرینی امید استان آذربایجان غربی در حاشیه این بازدید گفت: هدف از این بازدید را کمک به اشتغال کسبه آسیب دیده شهرستان اعلام کرد .

وی افزود: با توجه به اینکه بیشتر کسبه برای عید نوروز اجناس زیادی را خریداری و انبار کرده‌اند، حجم ضرر و زیان گسترده بوده و در همین راستا سعی داریم هرآنچه در توان باشد برای حمایت از بازاریان بازارچه قدیم بکار بگیریم.

آخوند زاده تصریح کرد: در این بازدید ضمن گفتگو با بازاریان آسیب دیده، از غرفه‌هایی که بدلیل آتش سوزی بخش از اجناس آنها صدمه دیده نیز بازدید به عمل آمد تا ضمن برآورد خسارات، گزارش جامعی برای ارائه به ستاد مرکزی صندوق کارآفرینی امید تهیه گردد.

وی اضافه کرد: در بین کسبه آسیب دیده افرادی وجود دارند که از تسهیلات کارآفرینی امید برای اشتغال تسهیلات دریافت کرده‌اند و تلاش خواهیم کرد به نحوی از کسبه آسیب دیده حمایت کنیم.