مهاباد مستعد سرمایه گذاری در بخش گردشگری است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز پنجشنبه در جلسه با سرمایه گذاران بخش گردشگری مهاباد افزود: موقعیت خاص مهاباد در بین شهرهای اطراف و وجود انواع جاذبه های دیدنی و گردشگری در کنار فرهنگ مردم این شهرستان، سبب شده اجرای طرح های گردشگری توجیه اقتصادی قابل توجهی داشته باشد.

وی ادامه داد: احداث طرح های گردشگری علاوه بر ارتقای سلامت روان و روحیه مردم در دوران پسا کرونا، جنبه اقتصادی مناسبی نیز برای سرمایه گذار خواهد داشت.

فرماندار ویژه مهاباد با اشاره به اینکه از اجرای طرح های گردشگری در این شهرستان حمایت کامل می شود، اظهار کرد: تمام امورات اداری و پیگیری اجرای طرح سرمایه گذاری با نظارت مستقیم فرمانداری انجام شده و از این بابت مشکل وجود ندارد.

قادری همچنین گردشگری را محور توسعه شهرستان در آمایش سرزمین دانست و گفت: مهاباد با داشتن جاذبه‌های گردشگری متفاوت و کم نظیر تاریخی و طبیعی و همچنین مراکز تجاری می‌تواند سلیقه همه مسافران برای تفریح و افراد خواهان خرید را راضی نگه دارد و همین امر، این شهر را مهمترین مقصد جذاب گردشگران در منطقه تبدیل کرده است.

در ادامه جلسه مشخصات طرح گردشگری در 2 منطقه سد انحرافی یوسفکند و منطقه گردشگری سکانیان با حضور سرمایه گذار و ادارات متولی بررسی و قول های مساعد برای هموار کردن اخذ مجوز و تحویل زمین داده شد.

وجود 94 اثر تاریخی و جاذبه‌های گردشگری از جمله سد مهاباد، غار سهولان، تالاب بین المللی کانی‌برازان، موزه و حمام میرزا رسول، اماکن باستانی همچون مقبره فقره‌قا، برده کنته، مسجد جامع و همچنین بازارچه‌های فروش اجناس لوکس و خارجی و بازار تاناکورا، شهری متمایز از دیگرهای مناطق برای گردشگران بوجود آورده است.