افتتاح 1 واحد مسکن مددجویی در شهر گوک تپه همزمان با آغاز هفته بهزیستی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد: صبح امروز چهارشنبه 23 خرداد1400 مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی در آیین نمادین افتتاح این طرح ها که با حضور دکتر خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد و شماری از مسوولان مهاباد در شهر گوگ تپه از توابع این شهرستان برگزار شد، گفت: این تعداد واحد همزمان با واگذاری 2 هزار و 75 واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش با 15 هزار میلیارد ریال هزینه در سطح کشور به بهره برداری رسید.

سعید فریور اضافه کرد: در آذربایجان غربی نیز این 53 واحد مسکونی در شهرستان های مهاباد، ارومیه ، اشنویه، بوکان، پلدشت ، تکاب، چایپاره، چالدران، سردشت، شاهین دژ ، شوط ، میاندوآب و نقده امروز به طور همزمان به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه در احداث این واحدها خیران نیز با اهدای زمین و مصالح مشارکت داشتند، افزود: برای ساخت این تعداد واحد مسکن مددجویی در مجموع 40 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض و 15 میلیارد ریال تسهیلات بنیاد مسکن هزینه شده است.

وی اضافه کرد: در ساخت این واحدها که 20 باب از آن در مناطق روستایی و بقیه در شهرهای آذربایجان غربی قرار دارد بنیاد مستضعفان، سپاه شهدای آذربایجان غربی و بنیاد مسکن نیز مشارکت داشتند.

فریور بحث اشتغال و مسکن را یکی از مهمترین اصول توانمندسازی مددجویان تحت پوشش این نهاد عنوان کرد و افزود: ایجاد و احداث مسکن برای جامعه هدف یکی از مهمترین فعالیت‌هایی است که امروزه توسط بهزیستی با کمک دستگاه‌های مختلف و همه ظرفیت‌های موجود در حال انجام است.