20 کیلومتر از کریدور شمال‌غرب کشور در مهاباد آماده بهره‌برداری است

20 کیلومتر از کریدور شمال‌غرب کشور در مهاباد آماده بهره‌برداری است
20 کیلومتر از کریدور شمال‌غرب کشور واقع در این استان در محور مهاباد- میاندوآب آماده بهره‌برداری است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : سیدمحسن حمزه‌لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با افتتاح مسیر محور مهاباد، 2 کیلومتر در مسیر مهاباد به سمت ترشکان و 13 کیلومتر از مسیر میاندوآب به بوکان در حال آماده سازی است.

وی ادامه داد: طی یک سال گذشته هم بیش از 48 کیلومتر از پروژه کریدور شمال غرب کشور در آذربایجان‌غربی به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه پروژه کریدور شمال غرب کشور در جنوب آذربایجان‌غربی با سرعت در حال تکمیل است، بیان کرد: همچنین طی یک ماه آینده در صورت مساعدبودن شرایط آب و هوایی، 20 کیلومتر از مسیر سه راهی "محمدیار" به سمت مهاباد به اتمام کامل رسیده و زیر بار ترافیکی خواهد رفت.

حمزه‌لو اضافه کرد: تکمیل کریدور بزرگراهی غرب کشور با توجه به موقعیت راهبردی آذربایجان‌غربی در حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای اهرم کارآمدی برای کاهش تاثیر تحریم‌ها و بیرون‌رفت از مشکلات اقتصادی محسوب می‌شود.

در پی حضور وزیر راه و شهرسازی در مهاباد و بازدید از کریدور شمال - جنوب در محور این شهرستان 250 میلیارد ریال اعتبار در راستای تسریع در چهار بانده کردن مسیر بین شهرهای ارومیه، مهاباد و میاندوآب اختصاص پیدا کرده است.

کریدور شمال - جنوب با طول هزار و 472 کیلومتر مرز بازرگان با عبور از استان‌های آذربایجان‌غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان را به بندر امام خمینی (ره) در خوزستان به هم متصل می‌کند.

300 کیلومتر از این کریدور در محدوده آذربایجان‌غربی قرار دارد؛ که 270 کیلومتر آن هم اکنون زیر ترافیک است و با اتمام این طرح ورودی و خروجی مسیر شهرهای استان به بزرگراه و مسیر چهار بانده تجهیز خواهد شد.

# نظر : 0