بازدید از تاج سد مهاباد برای شهروندان فراهم شد

بازدید از تاج سد مهاباد برای شهروندان فراهم شد
رییس اداره امور آب مهاباد گفت: تاج سد این شهرستان پس از سه سال در ایام تعطیلات نوروزی آماده بازدید مسافران و بازدیدکنندگان به صورت گروهی یا خانوادگی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، رضا جهینی ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سال جدید اظهار کرد: علاقه مندان و گردشگران می توانند طی ایام نوروز از دوم تا 9 فروردین 1402 و از ساعت 10 تا 17 از سد مهاباد دیدن کنند. 

وی از بازدیدکنندگان خواست نکات ایمنی از جمله مراقبت از فرزندان، نظافت محیط اطراف سد و همکاری با ماموران امور آب را رعایت کنند و از چشم اندازهای طبیعی و زیبای این سد بهره مند شوند. 

رییس اداره امور آب مهاباد با اشاره به اینکه هم اکنون حدود 70 درصد حجم مخزن سد مهاباد آبگیری شده، اضافه کرد: هم اکنون حجم آب ذخیره شده در پشت دریاچه سد به بیش از 110 میلیون مترمکعب رسیده که در مقایسه با سال قبل 55 میلیون مترمکعب کمتر است. 

جهین بیان کرد: در نوروز 1398 برای آخرین بار تاج سد مهاباد برای مهمانان و مسافران نوروزی آماده سازی شده بود که بیش از 80 هزار نفر گردشگر از این مکان بازدید کردند. 

 سد مهاباد دارای 197 میلیون مترمکعب ظرفیت اسمی و 172 میلیون مترمکعب ظرفیت مفید است که علاوه بر تامین آب شرب شهر، بیش از 12 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را نیز زیر پوشش قرار می دهد. 

سد مهاباد که در ضلع غربی این شهر احداث شده، تنها یک کیلومتر با شهر فاصله دارد و به همین لحاظ یکی از نزدیکترین سدها به مناطق مسکونی به شمار می آید.

# نظر : 0