آغاز عملیات احداث بیمارستان 350 تختخوابی شهرستان مهاباد

آغاز عملیات احداث بیمارستان 350 تختخوابی شهرستان مهاباد
فاز نخست احداث بیمارستان 350 تختخوابی مهاباد کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد با همراهی دکتر بهزاد سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد ، مسئول امور عمرانی فرمانداری و مسئولین شبکه از محل احداث بیمارستان 350 تختخوابی مهاباد بازدید کردند.

ایرج شجاعی معاون استاندار و فرماندار شهرستان مهاباد بیان داشت: مهاباد به عنوان بلوک درمانی جنوب استان ظرفیتهای بالایی برای جذب توریست و توریسم درمانی دارد. از این رو با بهره برداری از بیمارستان 350 تختخوابی در آینده شاهد ارائه خدمات بیشتر و بهتر به شهروندان عزیز و جنوب استان  می شویم.

وی اظهار داشت: بیمارستان 350 تختخوابی شهرستان مهاباد که با تلاشها و پیگیری های نماینده شهرستان و ریاست دانشگاه علوم پزشکی ارومیه مجوز آن از طرف وزارت بهداشت اخذ گردید در زمینی به مساحت 40 هزار متر مربع زیر بنا و در 6 طبقه در منطقه شمال شرقی شهرستان واقع شده است.

وی افزود: مدت زمان فاز نخست پروژه که شامل آرماتور بندی و بتن ریزی می باشدبه مدت 18 ماه به طول می انجامد که تاکنون از 7 درصد رشد فیزیکی برخوردار است.

دکتر بهزاد سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: سرانه تخت شهرستان مهاباد به ازای جمعیت پایین است و قبل از طرح تحول سلامت دارای 250 تخت فعال بود که بعد از اجرای این طرح و با حمایت های ریاست دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تعداد تخت فعال شهرستان مهاباد از 250 به تخت به 300 تخت فعال ارتقا یافت. با احداث و بهره برداری از بیمارستان 350 تختخوابی سرانه تخت بیمارستانی به شرایط نرمال و استاندارد نزدیک تر می شود.