نظارت 6 گروه دامپزشکی بر ذبح دام‌ ویژه عید قربان در مهاباد

نظارت 6 گروه دامپزشکی بر ذبح دام‌ ویژه عید قربان در مهاباد
6 گروه نظارتی شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد برای اطمینان از سالم ‌بودن دامهای قربانی بر ذبح دام در عید سعید قربان نظارت و خدمات رایگان ارائه میکنند .

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد گفت : این اقدام به منظور تضمین سلامت مصرف‌ کنندگان گوشت قرمز و پایش ‌های دام به لحاظ شناسایی احتمالی بیماریهای مشترک بین دام و انسان و ارائه خدمات به همشهریان در روز عید قربان اجرا می ‌شود.

عباس آغاز افزود : دو گروه ثابت در محل کشتارگاه دام و اداره شبکه دامپزشکی و چهار گروه سیار شامل ۱۰ نفر بازرس نظارت و بازرسی لاشه ‌های کشتاری را در سطح این شهرستان برعهده خواهند داشت. 

وی گفت : در روز عید قربان کشتارگاه مهاباد نیز به صورت رایگان کار ذبح دامهای قربان را با حضور ناظران شرعی و بهداشتی انجام می‌دهد و لازم است خیران به منظور رعایت مسایل بهداشتی ، ذبح دام را در کشتارگاه انجام دهند .

رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد اضافه کرد : شهروندان در صورت تمایل برای نظارت و ذبح بهداشتی و شرعی دامها و کسب اطلاع بیشتر از ساعت هشت تا ۱۳ روز عید سعید قربان با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ تماس بگیرند.

# نظر : 0