راهیابی تیم طناب کشی بانوان مهاباد به مسابقات کشوری

راهیابی تیم طناب کشی بانوان مهاباد به مسابقات کشوری
تیم طناب کشی بانوان مهاباد در مسابقات استانی قهرمان شد و به مسابقات کشوری راه یافت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، رئیس اداره ورزش و جوانان مهاباد گفت: تیم طناب کشی بانوان هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی شهرستان مهاباد در مسابقات انتخابی استان که جمعه ۱۰ آبان ماه با شرکت ۵ تیم به میزبانی ارومیه برگزار شد، به مقام قهرمانی رسید و جواز حضور در المپیاد ورزشی روستائیان شمالغرب کشور را کسب کرد.

 قرنی مصطفی پور افزود: المپیاد ورزشی روستائیان شمالغرب کشور ۲۲ الی ۲۵ آبان ماه به میزبانی ارومیه برگزار می‌شود.

رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی مهاباد گفت: تیم طناب کشی بانوان این شهرستان با قهرمان شدن در مسابقات طناب‌کشی در استان به مرحله کشوری این رشته راه یافت.

یونس رسولی افزود: مرحله استانی رقابت‌های طناب‌کشی بانوان با شرکت پنج تیم از شهرهای پیرانشهر، ارومیه، مهاباد، بوکان و خوی به میزبانی ارومیه برگزار شد.

وی ادامه داد: در پایان این رقابت‌ها تیم پنج نفره طناب‌کشی بانوان مهاباد ضمن شکست دادن حریفان خود عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کرده و جواز حضور در المپیاد ورزشی روستائیان کشور را بدست آورد.

وی اظهار داشت: پس از مهاباد تیم‌های خوی و ارومیه به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی مهاباد گفت: «افسانه آرمیده» به عنوان مربی، هدایت تیم طناب‌کشی مهاباد را در این مسابقات برعهده داشت.

«رسولی»، اضافه کرد: المپیاد کشوری روستائیان کشور با حضور استان‌های مختلف در ارومیه از تاریخ ۲۲ تا ۲۵ آبان‌ماه جاری برگزار خواهد شد.

در طناب‌ کشی، ۲ گروه پنج تا هشت نفره رودروی یکدیگر قرار می‌گیرند و هر گروه یک سر طناب را در دست گرفته و با شروع مسابقه طناب را به سوی خود می‌کشند؛ گروهی که بتواند تیم مقابل را به طرف خود کشیده و از خط وسط زمین رد کند برنده میدان خواهد شد.

شهرستان ۲۳۷ هزار نفری مهاباد دارای ۹ هزار ورزشکار است که در قالب ۴۳ هیات، ۷۰ باشگاه خصوصی و ۲۰ باشگاه دولتی در حال فعالیت هستند.