تلاش برای تبدیل آرامگاه صارم بگ (حاکم موکری) به یک منطقه گردشگری

تلاش برای تبدیل آرامگاه صارم بگ (حاکم موکری) به یک منطقه گردشگری
تلاش برای تبدیل آرامگاه صارم بگ (حاکم موکری) به یک منطقه گردشگری

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار مهاباد از تلاش برای ساماندهی و تبدیل آرامگاه صارم بگ حاکم موکری مهاباد به یک نقطه گردشگری خبر داد.

خشایار صنعتی اظهار کرد: صبح امروز طی بازدیدی مشترک از سوی مسوول کمیسیون فرهنگی شورای شهر، معاون شهرداری، اداره میراث فرهنگی و اداره مسکن و شهرسازی وضعیت آرامگاه صارم بگ حاکم موکری مهاباد در دوره شاه اسماعیل صفوی بررسی گردید.

وی افزود: این بازدید به منظور ایجاد هماهنگی و تعامل ادارات شهرستان برای معرفی و توسعه آن به یک نقطه گردشگری صورت گرفته است.

صنعتی تصریح کرد: احداث پارک، پارکینگ، ایجاد فضای سبز و مراکز خدماتی و بهداشتی برای اجرای این طرح درنظر گرفته شده است.

معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار مهاباد در ادامه اظهار کرد: زمین‌خواری و وجود معارض یکی از مشکلات و موانعی است که توسعه این نقطه را با مشکل روبرو کرده، لذا شهرداری مهاباد تا زمان رفع تصرف کامل این محدوده در نقطه‌ای که معارض برای آن وجود ندارد فاز اول برنامه‌ها را اجرایی کند.

وی در پایان با تأکید بر اهمیت اجرای این پروژه به عنوان یک اقدام فرهنگی مهم در شهرستان افزود: شناساندن این شخصیت برجسته در خارج از شهر مهاباد از نظر فرهنگی و تاریخی حائز اهمیت بوده و با توجه به اینکه این نقطه دارای چشم انداز منحصر بفردی است می‌تواند به عنوان یک نقطه گردشگری پر رونق در این شهر توسعه یابد.