فرماندار ویژه مهاباد: دشمنان به دنبال ضربه زدن به حجاب و عفاف جامعه هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز سه شنبه در جلسه حجاب و عفاف افزود: دشمنان ما از طریق رسانه و با برنامه های مختلف در تلاش برای کم رنگ کردن بحث حجاب و عفاف و توصیه های دینی در بین مردم هستند.

وی با بیان اینکه حجاب و عفاف تنها مختص اسلام نبوده و در ادیان مختلف به اهمیت آن توجه شده است، ادامه داد: از دستگاه های فرهنگی از جمله دانشگاه و آموزش و پرورش که نقش مهمی در ترویج اهمیت حجاب و عفاف در جامعه ایفا می کنند‌، انتظار داریم نسبت به فرهنگ سازی و آگاه سازی اهتمام ویژه ای داشته باشند.

فرماندار ویژه مهاباد حجاب و عفاف را یک هدیه الهی برای زنان و مردان دانست و گفت: نظام جمهوری اسلامی هم بر پایه توصیه های دینی به رعایت حجاب و عفاف به عنوان یک هویت ملی در کشورمان همواره تاکید داشته است.

وی ضمن انتقاد از نحوه فعالیت بعضی از رسته های شغلی در سطح شهر عنوان کرد: برخی از اماکن از جمله کافی شاپ ها برای سایر منازل مسکونی اطراف ایجاد مزاحمت کرده که مخالف شرع و قانون بوده و باید با آنها برخورد شود.

قادری تاکید کرد: با برنامه ریزی و هدفگذاری مشخص از راه تبلیغ و آگاه سازی در کنار مشارکت مردم می تواند نتایج مطلوبی در بخش حجاب و عفاف حاصل شود.

وی همچنین ادارات را به رعایت حجاب و عفاف ملزم و بیان کرد: تمام کارکنان و مدیران دستگاه های اجرایی از جمله فرمانداری باید در امر حجاب و عفاف و رعایت کردن آن نمونه و الگوی جامعه باشند.