مشارکت سازمانها و نهاد های خدمات رسان در برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون

مشارکت سازمانها و نهاد های خدمات رسان در برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون
مشارکت سازمانها و نهاد های خدمات رسان در برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد در نشست هم اندیشی با مسئولین روابط عمومی ادارات شهرستان مهاباد گفت: اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون از 27 اردیبهشت تا 15 تیرماه  انجام می گیرد و زمان شروع طرح نیز از 17 خرداد ماه لغایت 15 تیرماه ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت : فشار خون یک بیماری است که باعث به وجود آمدن سکته های قلبی و مغزی در افراد می شود و اولین عامل مرگ در سطح کشور به حساب می اید از اهداف این طرح شناسایی بیش از 40 درصد افرادی  است که بر اساس تحقیقات به عمل آمده از بیماری فشار خون خود اطلاعی ندارند.

وی خاطرنشان ساخت: گروه های هدف را در این طرح افراد 30 و بالای 30 سال ،مادران باردار و بیماران نارسایی کلیوی در هر سنی تشکیل می دهند.

دکتر مرزنگ بیان داشت: برای تحقق این امر می بایست علاوه بر وزارت بهداشت، دانشگاه ها و شبکه های بهداشت و درمان سایر دستگاه ها و سازمانهای دیگر نیز مشارکت نمایند و در همین راستا یک نشست هم اندیشی با مسئولین روابط عمومی ادارات شهرستان مهاباد برگزار شد.

وی افزود: فرمانداری، دانشگاه آزاد، هلال احمر،کمیته امداد،شهرداری، آموزش و پرورش،کمیته امداد ، سپاه،ارتش و نیروی انتظامی،سازمان انتقال خون،تامین اجتماعی نهاد هایی هستند که می توانند در این زمینه به مجموعه حوزه سلامت در اجرای هرچه بهتر این طرح کمک کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: علاوه بر مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی،پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت حدود 10 ایستگاه سلامت و یک ایستگاه سیار در قالب تیم های سه نفره در سطح شهر فعالیت خواهند داشت.که فشار خون ها را اندازه گیری کرده و در سامانه مربوطه ثبت می نمایند.