موافقت با تصویب طرح هادی شهر گوگ تپه از توابع شهرستان مهاباد

موافقت با تصویب طرح هادی شهر گوگ تپه از توابع شهرستان مهاباد
با درخواست تصویب طرح هادی شهر گوگ تپه از توابع شهرستان مهاباد موافقت شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجانغربی گفت:با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و توزیع عادلانه امکانات، توسعه اصولی از جمله اهدافی است که در طراحی و تدوین طرح هادی شهر گوگ تپه دنبال شده است.

سیدمحسن حمزه‌ لو، در ادامه با اشاره به مصوبه کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان افزود: طبق این مصوبه، سند گردشگری استان تدوین می‌ شود.

حمزه لو گفت: با توجه به این‌که دستیابی به چشم انداز و اهداف توسعه صنعت گردشگری استان، نیازمند تهیه سند جامع و تعریف دقیق برنامه ‌های عملیاتی در کوتاه‌ مدت و بلندمدت است، بنابراین بررسی درخواست ضرورت تهیه سند گردشگری استان در دستور کار قرار گرفت و پس از تبادل ‌نظر با کلیات درخواست موافقت شد.

وی تصریح کرد: پیگیری و نظارت بر واگذاری اراضی به سرمایه‌گذاران و تولید کنندگان برای اجرای طرحهای تولیدی و صنعتی از دیگر مصوبات کارگروه بود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجانغربی اضافه کرد: مجموعه راه و شهرسازی آذربایجانغربی به عنوان دبیرخانه کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان برای تحقق جهش تولید، حمایت از طرحهای سرمایه گذاری را سرلوحه کار قرار داده و تلاش می‌ شود تا روند راه‌اندازی طرحها تسهیل و تسریع یابد.