8 هزار نفر در مهاباد زیر پوشش بیمه روستایی قرار دارند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، سیروس محمودیان روز چهارشنبه در دیدار با فرماندار ویژه مهاباد اظهار کرد: هم اکنون حدود 100 هزار نفر از جمعیت بین 18 تا 50 سال شهرستان مهاباد واجد شرایط ثبت نام در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند که کمتر از 10 درصد از مزیت آن بهره مند هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر چهار کارگزار در سطح شهرستان مهاباد فعال هستند که در صورت نیاز به تعداد آنها در راستای آگاه سازی و اطلاع رسانی از مزیت های قابل توجه این بیمه دولتی افزوده خواهد شد.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان غربی بیان کرد: در حال حاضر 160 نفر در این شهرستان با کمتر از 15 سال سابقه پرداخت این بیمه به صورت ماهانه مستمری دریافت می کنند که با توجه به وضعیت معیشت فعلی توانسته بخشی از نیازهای بیمه شدگان را تامین کند.

محمودیان اضافه کرد: زنان و مردان با داشتن حداقل 18 سال و حداکثر 50 سال سن، در صورت عضویت در گروه‌هایی مانند روستاییان، عشایر، کشاورزان، رانندگان حمل بار و مسافران بین شهری، ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت، زنبورداران، بافندگان قالی، فرش، گلیم و جاجیم، کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و نظام پزشکی، دانشجویان، بسیجیان، کارگران فصلی و سایر گروه‌های جامعه هدف می‌توانند تحت پوشش این بیمه باشند.

فرماندار مهاباد هم در این دیدار با بیان اینکه بخش قابل توجهی از روستایی ما آگاهی کاملی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ندارند و نیاز است در این راستا اطلاع رسانی و توجیه کشاورزان برای بهره مندی از مزیت های این بیمه انجام شود.

امیر قادری گفت: هر اندازه صنعت بیمه در سطح کشور فعال تر و پویاتر باشد دغدغه و مشکلات مردم نیز کاهش خواهند یافت.

وی با اشاره به اینکه اغلب روستائیان ما فاقد هیچ گونه بیمه ای هستند، اضافه کرد: با توجه به اینکه دولت یارانه قابل توجهی را به این صندوق اختصاص داده است، بهره‌مندی از آن می‌تواند بهترین و به صرفه‌ترین گزینه برای روستاییان باشد.