آغاز کلاس های قرآنی در کانون های مساجد مهاباد

آغاز کلاس های قرآنی در کانون های مساجد مهاباد
مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد مهاباد گفت: ثبت نام کلاس های قرآنی طرح ویژه اوقات فراغت کودکان و نوجونان در کانون های مساجد این شهرستان آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد محمد ارجمندی اظهار داشت که کلاس‌های اوقات فراغت تابستان امسال از اول تیرماه جاری شروع شد و علاقه‌مندان برای نام نویسی در این کلاس ها می‌توانند به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد محل خود مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه برگزاری این کلاس ها به صورت کامل رایگان است، ادامه داد: ۲۷ کانون مساجد شهری و ۱۲ کانون مساجد روستایی در طول تعطیلات تابستانی آماده پذیرایی از دانش آموزان و نوجوانان سطح این شهرستان است.

ارجمندی اظهار داشت: همزمان با کلاس های قرآنی، کلاس های فرهنگی و هنری شامل خوشنویسی، طراحی، گلیم بافی، خیاطی و نقاشی با مشارکت مربیان فن و حرفه ای نیز آموزش داده می شود.

مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مهاباد بیان کرد: طرح اوقات فراغت کانون‌های مساجد با هدف غنی سازی اوقات فراغت، کشف استعدادها و جذب کودکان و نوجوانان به مسجد کلید خورد و پیش بینی می شود امسال بیش از یکهزار نوجوان و جوان مهابادی از این کلاس ها استفاده کند.

وی نظارت سالم بر فعالیت کانون‌ها، برگزاری مسابقات مختلف هنری، ورزشی، فرهنگی، برپایی آیینهای مناسبتی، اعزام روحانیون برای برگزاری نماز جماعت و اردوهای تفریحی را دیگر برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اعلام کرد.

در شهرستان مهاباد ۹۹ کانون فرهنگی و هنری مساجد وجود دارد که فعالیت آنها می‌تواند بخشی از اوقات فراغت جمعیت ۴۱ هزار نفری دانش آموزان این شهرستان را پربارتر کند.