پنج هکتار زمین برای انتقال گمرک مهاباد به خارج از شهر مکان یابی شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، ناظر گمرکات آذربایجان غربی روز پنجشنبه در حاشیه مکان یابی برای انتقال گمرک مهاباد به خارج از شهر اظهار کرد: با توجه به استعدادهای گمرک مهاباد و همچنین دستور مقام عالی استان به انتقال گمرکات به خارج از شهر، مکان یابی زمین در مهاباد با پیش بینی پنج هکتار انجام شد.

خالد جنگجو اضافه کرد: دسترسی آسان به گمرک و همچنین وجود زیرساخت خدمات رفاهی برای کاهش هزینه‌های ساخت محل جدید در اختصاص زمین لحاظ خواهد شد.

وی بیان کرد: ظرفیت اقتصادی و وجود واحدهای تولیدی و متعدد در مهاباد نیاز به توسعه گمرک و احداث برخی زیرساخت‌های موردنیاز در این حوزه را ضروری کرده است.

فرماندار ویژه مهاباد هم گفت: وجود واحدهای فعال اقتصادی از جمله شرکت مجتمع پتروشیمی مهاباد به عنوان بزرگترین واحد اقتصادی استان و همچنین تولیدات بخش کشاورزی از جمله در حوزه باغداری نیاز به توسعه گمرک و افزودن بخش صادرات به گمرک این شهرستان است.

حسن عباسی هم ضمن اعلام آمادگی برای کمک به توسعه گمرک مهاباد افزود: با احداث انتقال مجموعه گمرک مهاباد به خارج از شهر می‌توان در آینده این شهرستان را به پایانه گمرکات جنوب استان و محور سایر شهرهای اطراف تبدیل کرد.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و گمرک این شهرستان یکی از گمرک‌های 9گانه استان به شمار می‌رود، آذربایجان غربی بیش از 960 کیلومتر مرز با عراق، ترکیه و نخجوان دارد.