همایش کوهنوردی «دهکده سه کانیان» در مهاباد برگزار شد

همایش کوهنوردی «دهکده سه کانیان» در مهاباد برگزار شد
همایش کوهنوردی «دهکده سه کانیان» با حضور 650 نفر از انجمن های کوهنوردی و علاقه مندان به این رشته ورزشی در مهاباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد رییس هیات کوهنوردی مهاباد روز جمعه در حاشیه این آیین گفت: این همایش به مناسبت فرا رسیدن سال نو و بهار طبیعت در پارک ملت مهاباد شروع شد و به سمت دهکده «سه کانیان» این شهرستان ادامه یافت.
دیاکو افشردل اظهار داشت: این همایش با همت اداره ورزش و جوانان و انجمن های کوهنوردی این شهرستان برگزار شد و در آن علاقه مندان مسافت سه کیلومتری کوه سه کانیان را در مدت سه ساعت به صورت رفت و برگشت پیمودند.
وی با بیان اینکه هدف از این برنامه ورزشی ترویج فرهنگ کوهپیمایی عمومی و ارتقای سطح نشاط و سلامت شهروندان است، اضافه کرد: به منظور تشویق شهروندان برای حضور بیشتر در اینگونه همایش های ورزشی، در پایان به قید قرعه جوایزی به شرکت کنندگان اهدا شد.
لازم به ذکر است که  مهاباد از دیرباز به عنوان یکی از قطب های مهم رشته کوهنوردی در کشور مطرح بوده است و کوه‌نوردان این شهرستان در عرصه های داخلی و خارجی موفق به فتح قله های مشهور جهان شده اند.
دهکده کوهنوردی «سه کانیان» در ارتفاعات «کانی شیخان» مهاباد و در ارتفاع یکهزار و 700 متری از سطح دریا قرار دارد.
در این دهکده بیش از 25 کمپ کوهنوردی مجهز به وسایل رفاهی و گرمایشی وجود داد و کوهنوردان هنگام صعود به ارتفاعات این منطقه از آنها برای استراحت و برگزاری کلاس های کوهنوردی استفاده می کنند.
شهرستان 237 هزار نفری مهاباد دارای 9 هزار ورزشکار در قالب 43 هیات، 70 باشگاه خصوصی و 20 باشگاه دولتی است.