همایش تقریب مذاهب و ترویج اندیشه های امام شافعی در مهاباد

همایش تقریب مذاهب و ترویج اندیشه های امام شافعی در مهاباد
همایش تقریب مذاهب و ترویج اندیشه های امام شافعی (رض) با حضور روحانیان شیعه وسنی در مهاباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امام جمعه مهاباد دراین همایش به تلاش دشمنان اسلام بویژه استکبار برای ضربه زدن به اسلام و ایستادگی مسلمانان دربرابر نقشه های شوم آنان اشاره کرد و گفت: حرکت بر مبنای اصول اسلامی و اسلام ناب محمدی موجب تقویت وحدت و همگرایی مذاهب اسلامی می‌شود.

ایرج شجاعی فرماندار مهاباد هم با اشاره به اینکه امام شافعی یک شخصیت تقریبی در جهان اسلام است و در جهت نزدیک کردن افکار و تقریب مذاهب تلاش فراوان کرده است افزود: انقلاب اسلامی ایران یک نعمت برای ملت ما و سایر ملت‌های مسلمان است و نگاه زیبای امام از انقلاب، نگاهی توام با وحدت و اخوت است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی مهاباد هم گفت: روحانیون دعوت به وحدت و یکدلی و آگاهی بخشی به مردم را از وظایف شرعی و اصلی خود بدانند.

حجت الاسلام آقامحمدی اضافه کرد: تلاش‌ دشمنان برای ایجاد شکاف و تفرقه در بین مسلمانان است زیرا آنها می‌دانند که اگر وحدت امت اسلام تحقق پیدا کند نمی‌توانند به چپاولگری‌های خود ادامه داده و به بهانه‌های مختلف مذاهب اسلامی را در مقابل هم قرار دهند.

سرهنگ مودبی معاون هماهنگ کننده سپاه مهاباد هم در این همایش گفت: پیشوایان دینی با الگوگیری از راه و منش اهل بیت در هوشیارکردن مردم و بیداری مسلمانان در مسیرتحقق گام دوم انقلاب اسلامی و رسوایی دشمنان همیشه پیشرو و خط شکن هستند.