وزیر ورزش و جوانان تکمیل 350 پروژه نیمه کاره ورزشی در کشور

وزیر ورزش و جوانان  تکمیل 350 پروژه نیمه کاره ورزشی در کشور
وزیر ورزش و جوانان تکمیل 350 پروژه نیمه کاره ورزشی در کشور

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، وزیر ورزش و جوانان که برای افتتاح ورزشگاه 5 هزار نفری شهر مهاباد به این شهر سفر کرده بود از تکمیل 350 پروژه نیمه کاره ورزشی در کشور خبر داد.

مسعود سلطانی فر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از 3 سال گذشته تکمیل 4 هزار پروژه نیمه کاره ورزشی در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت و با تلاش همه جانبه در سال گذشته علی‌رغم تعیین تکمیل 500 پروژه نیمه کاره ورزشی، 700 پروژه تکمیل و به بهره برداری رسید.

وی افزود: در سال جاری نیز 700 پروژه هدف گذاری شده که با احتساب پروژه‌های افتتاح شده توسط هیات دولت در هفته وحدت در نقاط مختلف کشور نزدیک به 350 پروژه تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه نیمی از تعهدات این وزارت خانه در خصوص تکمیل پروژه‌های نیمه کاره اجرایی شده تصریح کرد: علی‌رغم وضعیت ناعادلانه برای تأمین اعتبارات بدلیل تحریم‌ها سعی می‌شود تا پایان سال دولت به تمامی تعهدات خود در این زمینه عمل کند.

سلطانی‌فر اضافه کرد: درحال حاضر تعداد پروژه‌های نیمه کاره کشور از 4 هزار عدد به زیر 3 هزار رسیده و تلاش بر این است تا پایان دولت دوازدهم بخش بزرگی از این پروژه‌ها تکمیل و به بهره برداری برسد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه از افتتاح چند طرح ماندگار ورزشی در استان آذربایجان غربی در هفته وحدت خبر داد و گفت: ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه با اعتباری بیش از 100 میلیارد تومان که از چند سال گذشته روند احداث آن متوقف شده بود تکمیل و به بهره برداری رسیده و در شهر مهاباد نیز چند مجموعه ورزشی بهمراه ورزشگاه‌ آزادی با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان در این هفته افتتاح و بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: ورزشگاه ورزشی شهر گوک تپه نیز با تخصیص اعتبار تکمیل و در آینده به بهره برداری می‌رسد.

مسعود سلطانی‌فر در پایان ابراز امیدواری کرد تکمیل پروژه‌های نیمه کاره و توسعه زیرساخت‌های ورزشی در نقاط مختلف کشور به ظهور نخبگان و استعدادهای برتر در زمینه‌های مختلف ورزشی منجر شود.

روز چهارشنبه مورخه 22 آبان‌ماه معاون اول رئیس‌جمهوری برای افتتاح طرح‌های درمانی و ورزشی و همچنین بررسی آخرین وضعیت دریاچه ارومیه بهمراه وزیران نیرو، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ورزش و جوانان، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و تعدادی از معاونان برخی از وزارتخانه‌ها به استان آذربایجان غربی سفر کردند.