دستگیری سارقان خودرو و توقیف 42 وسیله نقلیه بدون پلاک در مهاباد

دستگیری سارقان خودرو و توقیف 42 وسیله نقلیه بدون پلاک در مهاباد
دستگیری سارقان خودرو و توقیف 42 وسیله نقلیه بدون پلاک در مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد از دستگیری سه سارق حرفهای خودرو و توقیف 42 دستگاه وسیله نقلیه بدون پلاک در شهرستان مهاباد خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو در سطح این شهرستان موضوع به صورت ویژه در دستورکار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با استفاده از تحقیقات گسترده و استفاده از تجهیزات بروز پلیسی نهایتا مخفیگاه سارقین حرفهای خودرو کشف و در یک عملیات غافلگیرانه هر سه سارق دستگیر شدند.

ظهیریان تصریح کرد: دستگیرشدگان در بازجویی به 5 فقره سرقت و اقدام به سند نمره کردن این خودروها اعتراف و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه از توقیف بیش از 40 وسیله نقلیه بدون پلاک در 24 ساعت گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با خودروهای بدون پلاک، پلاک مخدوش و جعلی در مهاباد، 42 دستگاه خودرو و موتور سیکلت فاقد پلاک شناسایی و توقیف شد.

سرهنگ ظهیریان ادامه با اشاره به معرفی صاحبان خودروهای توقیف شده به مراجع قضایی از همکاری شهروندان برای شناسایی و توقیف وسایل نقلیه فاقد پلاک تشکر کرد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در ادامه به شهروندان توصیه کرد:  وسایل گرانبها و قیمتی خود را در داخل خودرو و یا در معرض دیده سارقان قرار ندهند تا باعث وسوسه افراد سارق و بزهکار برای دزدی اموال داخل خودرو نشوند و برای پارک خودرو از پارکینگ و یا مکانهای مجهز به دوربین مدار بسته استفاده نمایند

وی از شهروندان خواست تا گزارش های خود را در موارد مشکوک از طریق سامانه 110 به پلیس اطلاع دهند.