شورای تامین مهاباد از مجموعه پتروشیمی این شهرستان بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، حسن عباسی فرماندار ویژه مهاباد در حاشیه بازدید از مجتمع پتروشیمی مهاباد و در دیدار با مدیر عامل این شرکت گفت: مجموعه مدیریت شهرستان تمام تلاش خود را در راستای حمایت از سرمایه گذار و ایجاد اشتغال برای جوانان بکار خواهد گرفت و انتظار داریم این همکاری دوطرفه باشد.

وی اضافه کرد: از شرکت پتروشیمی مهاباد هم در خواست داریم در کارهای عام المنفعه، بخش خدمات و تعهدات اجتماعی بیش از پیش ورود کرده و در شرایط فعلی یاری دهنده بدنه دولت باشند.

در ادامه این بازدید فرماندار ویژه مهاباد از قسمت‌های مختلف پتروشیمی و نحوه تولیدات این مجتمع بازدید به عمل آورد.

مجتمع پتروشیمی مهاباد در سال 1395 به طور رسمی به بهره برداری رسید که با افتتاح آن فصل جدیدی از روند توسعه در مناطق محروم و کردنشین کشور در دولت آغاز شد.

برای احداث این مجتمع عظیم در سال 1394 حدود 12 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که شامل 240 میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و سه هزار و 400 میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی است.

مجتمع پتروشیمی مهاباد که به طور تقریبی در انتهای خط انتقال اتیلن از عسلویه به غرب کشور که به طول هزار و ‎ 600 کیلومتر احداث شده، قرار دارد ظرفیت تولید سالانه بیش از 300 هزار تن پلی اتیلن سبک خطی و سنگین و 30 هزار تن بوتن یک را دارا است.

مجتمع پتروشیمی مهاباد به عنوان یک طرح ماندگار که فعالیت‌های مقدماتی و مطالعاتی آن از سال 83 و عملیات اجرایی آن از سال 89 آغاز شد، در زمینی به مساحت 185 هکتار در کیلومتر 15 جاده مهاباد ـ ارومیه احداث شده است.