حاشیه های سفر یکروزه وزیر فرهنگ به مهاباد

حاشیه های سفر یکروزه وزیر فرهنگ به مهاباد
حاشیه های سفر یکروزه وزیر فرهنگ به مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، سید عباس صالحی در یازدهمین سفر استانی خود روز یکشنبه به آذربایجان غربی سفر کرد و در دومین روز حضورش در این استان میهمان هنرمندان شهرهای جنوب آذربایجان غربی به میزبانی مهاباد بود.
برای این دیدار تعدادی از هنرمندان و مدیران ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های جنوب آذربایجان غربی دعوت شده بودند و زمان شروع برنامه ساعت 11 صبح اعلام شده بود.

هنرمندان هر کدام از شهرستان های جنوب استان به ترتیب دقایقی پشت تریبون رفتند و مشکلات حوزه فرهنگ و هنر شهرستان خود را بیان کردند که بیشتر مشکلات بیان شده در خصوص نبود فضای فرهنگی در شهرستان ها بود؛ البته همگی احداث مجتمع های بزرگتر در شهرهای خود را خواستار بودند.
نبود نیروی انسانی کافی در ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب آذربایجان غربی نیز یکی از دغدغه های نمایندگان هنرمندان بود و به گفته یکی از آنان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مورد نظر وی تنها مدیر و یک کارشناس حضور دارند و کارشناس هم در حال انتقال به شهرستان دیگری است.
برخی از هنرمندان حاضر درخواست کردند که اجازه دهند خودشان درد دلهایشان را بگویند و جلسه بسیار طولانی شد و بیش از 3.5 ساعت به طول انجامید.
یکی از هنرمندان به نام شورش نصیری که لقب سریع ترین نقاش آسیا را نیز دارد، تصویری از وزیر فرهنگ و ارشاد را نقاشی کرد و گفت: آقای وزیر باید این تابلو را با مبلغ 300 میلیون تومان از وی بخرد و برای شهرستان اشنویه هزینه کند.
هنرمندی دیگری یکی از کتاب های خود را به وزیر هدیه داد و دیگری تابلو خوشنویسی و ....
یکی از حاشیه های زیبای این دیدار نیز قرائت شعرهایی به زبان های کُردی و ترکی توسط شاعران و هنرمندان جنوب آذربایجان غربی بود که با تشویق های مکرر حاضران روبرو شد.
یکی از هنرمندان نیز در لحظه های پایانی این نشست پشت تربیون رفت و از مشکلاتی که برای موسسه فرهنگی و هنریش پیش آمده بود، آنچنان با احساس و از تمام وجود مطالبش را بیان کرد که در پایان بغض گلویش را فشرد و با جاری شدن اشک از چشمانش از جایگاه پایین آمد.
گرفتن عکس دسته جمعی هنرمندان به همراه وزیر و افتتاح نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی نیز از دیگر حاشیه های سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مهاباد بود.