علم عزای حسینی در مهاباد برافراشته شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، در این آیین که روز پنجشنبه با حضور جمع کثیری از مردم مهاباد و عاشقان اهل بیت (ع) این شهرستان حضور داشتند، پرچم اعلان عزای حسینی برفراز میدان شهدای این شهر برافراشته شد.

در این آیین مداحان اهل بیت (ع) نیز با حضور در این مراسم معنوی، مرثیه سرایی کردند و حاضران با سینه زنی در ماتم سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عزاداری کردند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی مهاباد در حاشیه این مراسم گفت: همزمان با ماه محرم مساجد، خیابان ها و معابر این شهر با همکاری شهرداری نیز سیاه پوش شده و هیات های عزاداری نیز با برافراشتن بیرق های عزا خود را آماده استقبال از ماه محرم کرده اند.

حجت الاسلام یاسر آقامحمدی ضمن قدردانی از برادران اهل سنت در این ایام افزود: مراسم عزاداری معنوی شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم الحرام راس ساعت 9:30 برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه تالارها و برگزاری هرگونه مراسم شاد در این ماه ممنوع است، اضافه کرد: برنامه ریزی های لازم برای برگزاری آیین های ماه محرم در این شهرستان انجام شده و این آیین ها مانند سال‌های گذشته ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی باشکوه خاصی برگزار خواهد شد.

وی از اقشار مختلف مردم این شهرستان خواست تا با حضور گسترده و باشکوه خود در آیین‌های ویژه ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی اردات خود را نسبت به خاندان پیامبر اکرم (ص) نشان دهند.

حجت الاسلام آقامحمدی از همکاری و اعلام آمادگی دستگاه‌های اجرایی مختلف مهاباد برای برگزاری آیین‌های عزادارای ماه محرم در این شهرستان قدردانی کرد.

شهرستان مهاباد با 250 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.