شهرستان مهاباد، مقصد اول گردشگران و مسافران نوروزی در آذربایجانغربی است.

شهرستان مهاباد، مقصد اول گردشگران و مسافران نوروزی در آذربایجانغربی است.
شهرستان مهاباد، مقصد اول گردشگران و مسافران نوروزی در آذربایجانغربی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛ معاون استاندار و فرماندار شهرستان مهاباد گفت: این شهرستان با ثبت رکورد جذب گردشگر در سال گذشته و سالجاری مقصد نخست مسافران نوروزی در استان آذربایجانغربی بوده است.

شجاعی افزود: شهرستان مهاباد با دارا بودن جاذبه های مختلف تاریخی، فرهنگی و گردشگری به نخستین مقصد گردشگران و  مسافران نوروزی در استان تبدیل شده به نحوی که پارسال از تمامی ظرفیتهای اداره های دیگر نیز برای اسکان مهمانان استفاده شد.

شجاعی، با اشاره به گزارش نیروی انتظامی مبنی بر نبود مشکلات امنیتی و اجتماعی برای مسافران نوروزی در سال گذشته گفت: در نوروز97 بیش از 130 هزار گردشگر به شهرستان مهاباد سفر کردند و بخشی از این مسافران در سالهای گذشته نیز مهاباد را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند.

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان مهاباد هم گفت: کمیته های 10 گانه خدمات سفرکه مسئولیت هریک ازآنها برعهده یکی از اداره هاست، برای خدمات رسانی به مسافران و گردشگران در نظر گرفته شده است.

غلامرضا عبده افزود: این کمیته ها شامل خدمات حمل و نقل وترافیک، خدمات امداد و نجات، خدمات انتظامی و امنیتی، امور شهری و دهیاری ها، برنامه ریزی و آمار، خدمات اسکان و رفاه، نظارت و تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و شکایات، خدمات بهداشتی و سلامت و اطلاع رسانی است.

برای تعطیلات نوروز 98، بیش از 150 کلاس در قالب 15 مدرسه، و خانه معلم با 26 اتاق و 126 تخت برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.