ابلاغ طرح هادی شهر گوک تپه در آینده‌ای نزدیک

ابلاغ طرح هادی شهر گوک تپه در آینده‌ای نزدیک
شهردار گوک تپه از ابلاغ طرح هادی این شهر در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ احمد پورمحمداقدم  گفت: با توجه به تبدیل گوک تپه به شهر، مدت دو سال است که طرح هادی شهری برای آن درحال تدوین بوده و به احتمال زیاد در ماه جاری ابلاغ می شود.

پورمحمد اقدم افزود: ابلاغ طرح هادی شهر گوک تپه، زمینه را برای توسعه ساخت و ساز و سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند و رونق شهر را بدنبال خواهد داشت.

وی، با اشاره به برنامه ‌های عمرانی شهرداری گوک تپه گفت: اجرای پروژه پارک دو هکتاری، آسفالت و جدول‌گذاری معابر و خیابان، احداث کتابخانه و اجرای پروژه لاین کند رو در جوار کمربندی مهاباد - میاندوآب از اولویتهای شهردای این شهر است.

پورمحمد اقدم اضافه کرد: در سال 99 بودجه عمرانی و خدماتی شهری مصوب شهرداری گوک تپه سه میلیارد و 800 میلیون تومان است که بخش عمده آن از محل اعتبارات دولتی در ردیف توازن تأمین خواهد شد.

شهردار گوک تپه در ادامه افزود: بخش بزرگی از درآمدهای شهرداری با توجه به نوپا بودن آن از اعتبارات دولتی است و آسفالت معابرو جدول گذاری و همچنین احداث یک پارک به مساحت 2.2 هکتاری در ورودی شهر در دستور کار قرار دارد که طراحی آن پایان یافته و در صورت تخصیص اعتبارات شاهد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ ها خواهیم بود.

وی اضافه کرد : کتابخانه مشارکتی به مساحت 200 مترمربع با مشارکت شهروندان، انجمن حامی درتهران و خیرین مدرسه ساز و کتابخانه ‌ساز هم در دست اقدام است که زمین آن توسط شهرداری تأمین شده و امیدواریم در مهرماه به بهره برداری برسد.

پورمحمداقدم تصریح کرد: در سالجاری تعداد 30 پروانه ساخت و ساز صادر شده که به منظور رونق شهر و حمایت از اقشار آسیب پذیر چندین پروانه بصورت رایگان صادر شده است.

شهردارگوک تپه، با اشاره به آغاز بکار پروژه ملی تعریض جاده مهاباد– بوکان و ایجاد کمربندی شهر گوک تپه اظهار داشت: احداث لاین کند رو در جوار این کمربندی از دیگر طرحهای شاخص شهرداری گوک تپه برای توسعه شهر است.

# نظر : 0