جلسه کارگروه اشتغال در مهاباد تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان افزود: بحث اشتغال از اهمیت ویژه ای برخوردار است که نیاز به همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی و کنار گذاشتن بخشی نگری و تنگ نظری در سطوح مختلف دارد.

وی ادامه داد: تاکنون اعتبارات خوبی به نسبت کل استان در مهاباد جذب شده ولی با این حال کفاف نیازمندی های این شهرستان نیست و باید مدیران جدی تر نسبت به معرفی طرح های اشتغالزایی و جذب اعتبارات اقدام کنند.

فرماندار ویژه مهاباد اظهار کرد: متقاضیان در جذب تسهیلات برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال نباید از سیستم بروکراسی اداری نا امید شوند و ضروری است با همکاری و تسهیل گری زمینه جذب اعتبار و اشتغالرایی فراهم شود.

مدیر اجرایی پروژه‌های سرمایه گذاری در برنامه‌های اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در این جلسه گفت: آذربایجان غربی با جذب مجموع پنج هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار رتبه 15 بین استان‌های کشور را کسب کرده است.

رامین اسدی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی در سطح استان و شهرستان باید مطالبه گری بیشتری برای دریافت تسهیلات در راستای اشتغالزایی جوانان داشته باشند.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبارات از منابع مختلف همچنان برای طرح‌های اشتغالزایی پابرجا است، ادامه داد: 98 درصد اعتبارات تخصیص یافته در سطح کشور برای یک تا 10 نفر اشتغالزایی ایجاد کرده که نیاز است اهمیت اشتغال در این طرح بیشتر از قبل لحاظ شود.

مدیر اجرایی پروژه‌های سرمایه گذاری در برنامه‌های اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 90 درصد اعتبارات جذب شده از محل اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی مروبط به افراد با حداکثر سطح تحصیلات دیپلم بوده که قابل تامل است.

اسدی با بیان اینکه 39 درصد اعتبارات توسط بانوان و مابقیی نیز مردان جذب کرده‌اند، اظهار کرد: 80 درصد اعتبارات جذب شده زیر 500 میلیون ریال بوده که در شرایط فعلی پایداری این شغل‌ها در معرض تهیدید قرار دارند.

وی تاکید کرد: جلوگیری از مهاجرت روستاییان و کاهش نیروی کار در سطح روستاها از مهمترین اهداف طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی است که با مساعدت دولت در دست اقدام است.

 آذربایجان غربی 19 شهرستان، 46 شهر و بیش از 2 هزار و 800 روستا دارد و جمعیت آن سه میلیون و 300 هزار نفر است.