دانش‌آموزان مهابادی با نواخته شدن زنگ زلزله همزمان با سراسر کشور آمادگی خود را در مواجهه با بلایای طبیعی به نمایش گذاشتند

اجرای مانور زلزله درمدارس مهاباد

اجرای مانور زلزله درمدارس مهاباد

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛ معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان مهاباد گفت: این مانور درهمه مدارس مهاباد اجرا و به صورت نمادین در دبیرستان سیدغفور شریفی برگزارشد.

احمد رحمانی افزود: این مانور به همت تمام ارگانهای خدمات رسان از جمله فرمانداری، شهرداری، هلال احمر،اورژانس،نیروی انتظامی و اداره های آب، برق و گاز برگزار شد.

در این مانور بیش از ۴۰۰ دانش‌آموز مدرسه سید غفور شریفی با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور به منظور آمادگی بیشتر برای مقابله با حوادث غیر مترقبه مهارتهای لازم را کسب و تمرین کردند.

ناصرپهلوانی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد هم با بیان اینکه در این مانور30 نفر از امدادگران جمعیت هلال احمر شرکت داشتند، گفت: امدادگران هلال احمر در سه بخش اسکان اضطراری، عملیات جستجو و نجات داخل شهری، تخلیه اضطراری و اقدامات مربوط به کمکهای اولیه را انجام دادند.

محمودی، کارشناس عملیات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد هم گفت: در این مانور نیروهای آتش نشانی به سرعت وارد عمل شدند و کار اطفای حریق و ایمن سازی لازم را انجام دادند.

تداوم واستمرارمانورهای زلزله درمدارس تا حد زیادی می تواند بروزتلفات انسانی و آسیبهای روحی و روانی در هنگام و پس از وقوع زلزله را کاهش دهد.

# نظر : 0