پرداخت بیمه بیکاری به مشاغل آسیب دیده از کرونا

پرداخت بیمه بیکاری به مشاغل آسیب دیده از کرونا
با شیوع کرونا تعداد قابل توجهی ازکارگران بیکار شدند و اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی وعده داد به کارگران آسیب دیده از این شرایط بیمه بیکاری پرداخت کندکه هنوز تعداد زیادی شامل این بیمه نشدند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، کرونا آمد و بیشتر مشاغل را تعطیل کرد، وزارت کار هم درحمایت از این مشاغل اعلام کرد به کارگران مشمول قانون کار بیمه بیکاری پرداخت می کند.

رئیس اداره تامین اجتماعی مهاباد گفت: 10 رسته یا شغل مانند افراد شاغل در تالارها، هتل ها، غذاخوری ها، قنادی ها، مراکز تفریحی، ورزشی وآموزشی مشمول دریافت این بیمه میشوند که میتوانند برای دریافت آن به صورت اینترنتی ثبت نام کنند.

صالحیه افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه Bimebikari.mcls.gov.ir  نسبت به ثبت نام ودریافت کدرهگیری اقدام کنند.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی مهاباد هم گفت: از آغاز طرح بیمه بیکاری برای معضلات ناشی از کرونا درمهاباد بالغ بر 1600 نفر ثبت نام کرده اند که 1100 نفر از این تعداد شغلشان مرتبط با کرونا بوده است.

دانشمند افزود: تا نیمه فروردین 572 نفر پالایش شده اند واطلاعات آنها ثبت شده که پس از تامین اعتبار بیمه آنها پرداخت خواهد شد.

این بیمه بیکاری برای حمایت از کسانی است که در همه گیری کرونا شغل خود را ازدست داده اند و یا کسب وکار آنها دچار آسیب شده است.

# نظر : 0