امام جمعه مهاباد: وفاداری ملت ایران به آرمان‌های والای انقلاب همچنان پابرجاست

امام جمعه مهاباد:  وفاداری ملت ایران به آرمان‌های والای انقلاب همچنان پابرجاست
امام جمعه مهاباد گفت: حضور پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم در جشن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به جهانیان و دشمنان نظام نشان داد که ملت ایران همچنان به آرمان‌های انقلاب و شهدا وفادار هستند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ماموستا ملاعبدالسلام امامی روز سه‌شنبه در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن مردم شهر مهاباد اظهار داشت: مردم ایران اسلامی با حضور باشکوه خود در این راهپیمایی نشان دادند که در راه آرمان‌های والای انقلاب و شهدا همیشه آماده جانفشانی، ایثار و از خودگذشتگی هستند.

وی گفت: اقشار مختلف مردم ایران اسلامی ۴۱ سال قبل در چنین روزی توانستند پایه‌های حکومت طاغوت و وابسته به استکبار جهانی را در هم بشکنند و با سرنگونی طاغوت، استقلال و آزادی را برای ایران اسلامی به ارمغان آورند

وی افزود: مردم ایران می‌دانند که تمامی دستاوردهای امروز ایران اسلامی مرهون انقلاب شکوهمند اسلامی و رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهدا بوده و این انقلاب به برکت خون شهدا در مقابل فشارهای دشمنان و تحریم‌های غربی مقاومت کرده است

فرماندار ویژه مهاباد نیز در این مراسم گفت: ملت ایران اسلامی در سال ۱۳۵۷ برای برقراری حکومت اسلامی و اعتلای قرآن و دین اسلام انقلاب کردند و به همین خاطر است که در طول ۴۱ سال گذشته توانستند در برابر دشمنان مقاومت کنند.

ایرج شجاعی افزود: در طول این مدت دشمنان بارها خواستند که مردم ایران را نسبت به انقلاب مایوس و ناامید کنند اما مردم با وجود مشکلات اقتصادی باز هم همچنان وفادار به انقلاب و آرمان آن هستند.

وی اضافه کرد: اعتراض‌ مردم به خاطر مشکلات معیشتی و اقتصادی، اعتراضی به حق بوده و مسوولان باید تمام توان خود را به‌کار گیرند تا از وارد شدن فشار مضاعف به خانواده‌های نیازمند و اقشار آسیب‌پذیر جامعه جلوگیری شود.

معاون استاندار وفرماندارویژه شهرستان مهاباد  با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز گفت: انتخابات ۲ اسفند نیز مانند راهپیمایی ۲۲ بهمن برای ایران اسلامی مهم و سرنوشت‌ساز است و مردم با حضور خود در پای صندوق‌های رای باز دیگر این وفاداری و همگامی با آرمان‌های انقلاب را نشان خواهند داد.

فرماندار مهاباد از حضور گرم و پرشور مردم مهاباد در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدردانی کرد و گفت: این حضور گسترده که مایه افتخار مردم و مسوولان در این شهرستان است، نشان می‌دهد که مردم مهاباد همچنان پایبند آرمان‌های شهدای انقلاب هستند.

اقشار مختلف مردم مهاباد صبح امروز از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه به محل تجمع راهپیمایی‌کنندگان که برای برادران در میدان شهدا و محل تجمع خواهران در میدان اقبال لاهوری تعیین شده بود حرکت کردند.

مسیرهای راهپیمایی امسال ۲۲ بهمن در مهاباد از خیابان «صلاح‌الدین‌ایوبی‌غربی» به سمت «سه‌راه وفایی» و سپس به سمت «چهاراه آزادی» بود که به میدان «جمهوری اسلامی» ختم شد.

اقشار مختلف مردم و مسوولان در طول مسیر راهپیمایی با سرداد شعارهای «مرگ بر امریکا»، «مرگ بر اسراییل» و «مرگ بر انگلیس» چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را گرامی داشتند.

این حضور باشکوه مردم مهاباد در حالی بود که حداقل دمای هوا در این شهرستان به منفی ۱۲ درجه سانتی‌گراد کاهش یافته بود و راهپیمایان در حالی که لباس‌های گرم زمستانی را پوشیده بودند در این حماسه سیاسی شرکت کردند.

حضور گسترده اقشار مختلف مردم مهاباد با لباس‌های محلی‌ کُردی، حمل پرچم ۱۰۰ متری، پارچه نوشته‌های مزین به بیانات امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد ۲۲ بهمن و پلاکاردهای با شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر استکبار» از جلوه‌های حضور مردم مهاباد در راهپیمایی ۲۲ بهمن بود

علاوه بر اینکه این راهپیمایی به صورت مستقیم از صدا و سیمای مرکز مهاباد پخش می‌شد، تعدادی از عکاسان و خبرنگاران رسانه‌های مختلف این شهرستان برای ثبت تصاویر و اخبار مربوط به این حضور باشکوه مردم انقلابی مهاباد در این راهپیمایی حضور داشتند.

در پایان این راهپیمایی قطعه‌نامه سراسری راهپیمایی ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۸ قرائت شد و راهپیمایی‌کنندگان با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر استکبار» مفاد آن را تایید کردند و پایان حاضران پرچم «آمریکا» و «رژیم اشغالگر قدس» را آتش زدند

راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر خلیفان مهاباد نیز با حضور روحانیون، بازاریان و کسبه، دانش‌آموزان و فرهنگیان، دانشجویان، کارکنان ادارات دولتی و خصوص و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

همه‌ساله در ۲۲ بهمن و مصادف با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، راهپیمایی در مناطق مختلف کشور از جمله ارومیه و دیگر شهرهای ۴۶ گانه آذربایجان‌غربی و حتی برخی از روستاهای پرجمعیت این استان برگزار می‌شود.