همایش «کارآفرین شو» در مهاباد برگزار شد

همایش «کارآفرین شو» در مهاباد برگزار شد
نخستین همایش «کارآفرین شو» با هدف حمایت از ایده‌ها و تبدیل آن به فرصت‌های کارآفرینی با حضور مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی امروز/پنجشنبه/ در مهاباد برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد  ، مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی در این همایش که برای نخستین بار در سطح استان با عنوان سمینار کسب و کار روستایی در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد مهاباد برگزار شد با اشاره به اهداف این صندوق در سال جاری گفت: یکی از سیاست‌های اصلی صندوق کارآفرینی در سال جاری توجه ویژه به تسهیلات اشتغال روستایی است که این تسهیلات از صندوق توسعه ملی پرداخت می‌شود.

علیرضا آخوندزاده با بیان مبانی "طرح کارآفرین‌شو" اظهار کرد: با برگزاری همایش‌هایی از این دست قصد داریم نگرش‌های کارآفرینی در سطح جامعه را عوض کرده و صاحبان ایده کسب و کار را به شناسایی فرصت‌های جدید کسب و کار ترغیب سازیم.

وی با اشاره به تایید طرح‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی ظرف ۴۸ ساعت گفت: چنانچه یک ایده‌پرداز و کارآفرین، طرحی را به دبیرخانه کارآفرینی شهر خود ارایه دهد، در مدت ۲ روز قبول یا رد شدن طرح به وی ابلاغ می‌شود و چنانچه طرح فرد کارآفرین تایید شود، امورات مربوط به پرداخت اعتبار در اسرع وقت برای وی انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: «کارآفرین‌شو» در واقع یک شتاب دهنده است و وظیفه آن حمایت از افراد دارای ایده‌های خلاقانه در تمامی حوزه‌ها است و صندوق از این ایده‌ها در بخش مشاوره‌ای و تسهیل‌گری در دریافت اخذ مجوزها حمایت می‌کند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی اظهار داشت: حمایت از اشتغال روستایی و توسعه طرح‌های روستامحور از مهمترین برنامه‌های حمایتی این صندوق در سال جاری است که در تلاش هستیم در همین راستا برای روستاییان نیز توانمندی‌هایی ایجاد کنیم که از مهاجرت به شهر خودداری کنند.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری مهاباد نیز در این همایش اظهار کرد: در طول ۲ سال گذشته ۶۱۴ میلیارد ریال اعتبار در قالب ۴۷۸ طرح به اشتغال پایدار روستایی در این شهرستان پرداخت شده که برای یکهزار و ۵۳۷ اشتغالزایی فراهم شده است.

خشایار صنعتی در مورد حوزه اشتغال فراگیر نیز افزود: در این حوزه نیز ۳۶ طرح با ۱۷ میلیارد ریال تاکنون در این شهرستان اجرایی شده که ماحصل آن ایجاد ۲۱۹ فرصت شغلی برای متقاضیان بوده است.

طرح کارآفرین شو برای نخستین بار در آذربایجان غربی و با مشارکت شرکت‌های کارآفرینی و دانش بنیان، پارک علم و فناوری و اساتید دانشگاه و با حمایت مالی صندوق کارآفرین امید آغاز به کار کرده است.
ماموریت صندوق کارآفرین امید تجهیز سپرده‌های خُرد مردم و تلفیق آن با اعتبارات دولت، شناسایی جوانان واجد شرایط، توانمندسازی آنان و کمک در ایجاد کسب و کارهای خرد کم سرمایه با محوریت فعالیت‌های کارآفرینانه، نیازهای منطقه ای، توسعه کسب و کارهای IT محور است.