مراسم تجلیل از خبرنگاران جنوب استان در مهاباد

مراسم تجلیل از خبرنگاران جنوب استان در مهاباد
خبرنگاران آذربایجانغربی با عضویت در خانه مطبوعات بیمه می شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛مدیرکل  فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجانغربی در مراسم تجلیل ازخبرنگاران شهرستانهای جنوب استان که به مناسبت روزخبرنگار در مجتمع طلائیه مهاباد برگزارشد،گفت: خبرنگارانی که عضوخانه مطبوعات استان هستند، می توانند از مزایای بیمه خبرنگاری بهرمند شوند.

خدایاری افزود: برای تهیه مسکن خبرنگاران هم با مساعدت استاندارتمهیداتی اندیشده شده است و همچنین با اختصاص اعتبار لازم و با همکاری بانکهای عامل تسهیلاتی با بهره دو درصد به خبرنگاران پرداخت می شود.

نماینده مردم شهرستان مهاباد درمجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با تأکید بر آگاهی بخشی به عنوان وظایف خبرنگاران گفت: در بسیاری از موارد و مشکلاتی که در جامعه پدید می‌آید،خبرنگاران قبل ازمسئولان حاضر بوده و نسبت به آگاهی بخشی به مردم اقدام می‌کنند.

جلال محمودزاده افزود: خبرنگاران به واسطه جایگاه و رسالتی که دارند می‌توانند با استفاده از آمار، اطلاعات و نقدهای منصفانه، مسئولان کشور را در توسعه و آبادانی یاری کنند.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان هم در این مراسم، رسانه‌ها را بهترین تحلیل‌کننده و منتقد عملکرد مسئولان دانست و افزود: در جنگ روانی و اقتصادی که دشمنان  به ناحق علیه ملت ایران روا داشته‌اند، رسانه ‌ها بهترین مدافع و سنگر اصلی خواهند بود.

ایرج شجاعی، در ادامه با قدردانی از اصحاب رسانه افزود: نمایندگان رسانه ‌ها باید با نگاه واقع ‌بین،تخصصی و بدون غرض‌ ورزی مسائل ومشکلات جامعه را منعکس کنند و پل ارتباطی میان مدیران و مردم باشند.

مسئول خانه مطبوعات آذربایجانغربی هم در این مراسم گفت: بیش از 80 خبرنگار در جنوب آذربایجانغربی درعرصه اطلاع رسانی فعالیت می کنند.

سیاح افزود: خبرنگاران با عضویت درخانه مطبوعات استان می توانند ازمزایای این تشکیلات بهرمند شوند.

در ادامه این مراسم از خبرنگاران جنوب استان با اهدای لوح تجلیل شد.