ستاد مقابله با بحران شهرستان مهاباد تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، فرمانداری ویژه مهاباد بعدظهر روز چهارشنبه در جلسه ستاد بحران بر آمادگی سازمان های خدمات رسان به ویژه شهرداری، هلال احمر و راهدای تاکید کرد و گفت: دی پی اعلام وضعیت آب و هوایی و احتمال بارش های سیلابی ضروری است که دستگاه های اجرایی به صورت آماده باش دارآمده و آمادگی لازم را برای موقع بحران داشته باشند.

حسن عباسی اضافه کرد: لایروبی مسیرهای آبی، هدایت آب های سطحی و کنترل وضعیت پل های واقع در مسیرهای روستایی در دستور کار قرار گرفته و شهروندان از این بابت نگرانی نداشته باشند‌.

وی بیان کرد: اطلاع رسانی و آگاهی های لازم نیز از طریق بخشداری به دهیاری ها داده شده تا نقاط حساس و دارای سابقه سیل را کنترل کنند.

رییس اداره هواشناسی مهاباد هم در این جلسه گفت: پیرانشهر در شبانه روز گذشته با ثبت 51 میلی‌متر بارندگی پربارش‌ترین شهر آذربایجان غربی بود.

اردلان محمدپور اظهار کرد: بدنبال استقرار امواج  بارشی در مناطق آذربایجان غربی، بارش باران همراه با وزش و باد و رعد و برق این منطقه را فرا گرفت و در این مدت بیشترین بارش استان بعد از پیرانشهر در سردشت با 50 میلی‌متر ر رسید.

وی افزود: این امواج امشب نیز در منطقه تقویت شده و بارش‌ها در مناطق جنوب این استان افزایش پیدا می‌کند و این روند تا صبح روز پنجشنبه نیز تداوم خواهد داشت.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای ستاد مقابله با بحران شهرستان ضمن اعلام آمادگی اقدامات انجام شده برای مقابه با هرگونه سیل و بارش های رگباری اعلام کردند.