کاهش 50درصدی خروجی آب از سد مهاباد

کاهش 50درصدی خروجی آب از سد مهاباد
خروجی آب از مخزن سد شهرستان مهاباد با ۵۰ درصد کاهش به هشت مترمکعب در ثانیه رسید.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ رئیس امور آب شهرستان مهاباد گفت: با توجه به کاهش ورودی آب به مخزن سد، میزان دبی خروجی نیز برای حفظ حداکثر ظرفیت آب مخزن از دیروز به میزان ۹ مترمکعب بر ثانیه کاهش یافت.

خالد رحمانی، با بیان اینکه هم ‌اکنون حجم آب پشت سد مهاباد به ۱۸۴ میلیون مترمکعب رسیده است، افزود: دبی وروی آب به مخزن سد درحال حاضر، ۱۲ متر مکعب بر ثانیه است.

رحمانی، با بیان اینکه تاکنون ۲۵ میلیون متر مکعب آب مازاد بر ظرفیت از این سد رها شده است، گفت: از ابتدای سالجاری در مجموع ۸۲ میلیون متر مکعب آب از این سد به سمت دریاچه ارومیه رها شده که از این مقدار ۵۷ میلیون متر مکعب سهمیه سالانه بوده است.

وی افزود: هم‌اکنون تراز سد مهاباد، یکهزار و ۳۵۷ متر بوده که این میزان سه سانتیمتر بیشتر از تراز سد در مدت مشابه پارسال برآورد شده است.

رئیس امورآب شهرستان مهاباد، ازشهروندان خواست نسبت به نظافت اطراف سد و جلوگیری از آلودگی آب در بالادست  حساس باشند و درصورت مشاهده هرگونه عامل آلوده‌کننده آب، آن را از طریق شماره تماس ۴۴۴۲۲۲۲۰۸۱ به این اداره اطلاع دهند.

سد مهاباد دارای ۱۹۷ میلیون متر مکعب ظرفیت اسمی و ۱۷۲ میلیون متر مکعب ظرفیت مفید است که علاوه بر تأمین آب آشامیدنی شهر، بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را نیز زیر پوشش قرار می‌دهد.

# نظر : 0