در چهارمین روز از دهه مبارک فجر کارگاه نوآوری دانش بنیان در شهر گوگ تپه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ در چهارمین روز از دهه مبارک فجر امروز مورخه 1399/11/15 کارگاه نوآوری دانش بنیان در شهر گوک تپه با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ،  دکتر شه حامد مشاور مدیر عامل کل کشور صندوق کار آفرین و مدیر کل صندوق کارآفرین امید استان آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان اداری و فرماندهان نظامی افتتاح گردید.

دکتر خدرلو در مراسم افتتاح این کارگاه گفت ؛ جوانان، اساتید و دانشجویان علاقه‌مند به حوزه صنعت با حضور در این مرکز می‌توانند ایده‌های خلاق و قابل پرورش خود را ارائه دهند تا شرایط برای تجاری‌سازی این خلاقیت‌ها فراهم شود.

خدرلو همچنین افزود ؛ مرکز نوآوری و ایده‌پردازی علم و فناوری صنعت فقط مختص دانشجویان، اساتید و علاقه‌مندان به این حوزه ایجاد نشده است. بلکه دیگر افرادی هم که خود را در این حوزه توانمندند و می‌دانند ایده‌های قابل اجرا در این حوزه را دارند می‌توانند از امکانات آن بهره‌مند شوند.

مدیر صندوق کار آفرینی امید مهاباد در آیین افتتاح این مرکز دانش بنیان گفت: شرکت الکترونیک صنعت "ویانا" در امر تولید قطعات، مدارها و دستگاه الکترونیکی فعالیت داشته و قادر است سالانه حدود هزار قطعه الکترونیکی تولید ‌کند.

کامران کریمی‌ آذر اضافه کرد: در مجموع 13 میلیارد ریال برای راه‌اندازی این کارگاه هزینه شده که از این میزان ۹ میلیارد ریال تسهیلات از طریق صندوق کارآفرینی امید و مابقی توسط سرمایه گذار تامین شده است.

وی اظهار داشت: با افتتاح این طرح برای هفت نفر از جوانان با استعداد و تحصیلات دانشگاهی این شهرستان فرصت اشتغال زایی مستقیم ایجاد شده که با توسعه شرکت امکان بکارگیری نخبگان دیگر نیز فراهم است.