جاده سیل زده مهاباد - بوکان بازگشایی شد

جاده سیل زده مهاباد - بوکان بازگشایی شد
جاده مهاباد به بوکان ( مسیر برهان) که پس از بارش تگرگ و جاری شدن سیل مسدود شده بود، با حضور تیم واکنش سریع راهداری این شهرستان پس از پاکسازی، بازگشایی شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : محسن خادمی رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: : پس از بارش تگرگ، آبگرفتگی در کیلومتر ۱۸ محور جاده برهان ‌(دشت قره‌بلاغ) گزارش شد و تیم واکنش سریع راهداری با حضور در محل نسبت به پاکسازی و بازگشایی مسیر اقدام کردند.

وی اضافه کرد: بارش تگرگ باعث شده بود سیلاب به سمت جاده سرازیر شود و گل‌ولای و سنگ‌ریزه را در مسیر تردد خودروها قرار دهد که همین امر باعث ایجاد مشکل در تردد خودروها در این مسیر شده بود.

 
 

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد با بیان اینکه این سیل خسارت جدی در این محور به‌وجود نیاورده است، از رانندگان خواست هنگام بروز سیل و یا ریزش سنگ در محورهای مواصلاتی با شماره تلفن‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ تماس گرفته و راهداری این شهرستان را از وقوع آن مطلع سازند.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون علاوه بر راهدارخانه مرکزی، چهار راهداری در روستاهای "کیتکه" (گردنه جواله‌ره‌شان)، "کله‌گاوی" ( گردنه زمزیران) و "آفان" در مسیر مهاباد - سردشت و گردنه "قره‌بلاغ" (مسیر مهاباد - بوکان) فعال است؛ ۶۰ مامور راهداری در راهدارخانه‌های این شهرستان حضور دارند و ۲۱ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین نیز در اختیار این واحدها قرار دارد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد نیز گفت: از اواخر هفته گذشته با ورود امواج بارشی به آذربایجان‌غربی بارش‌ باران همراه با رعد و برق و وزش باد در مناطق شمالی و مرکزی استان گزارش شده است.

اردلان محمدپور افزود: این امواج بارشی تا روز پنجشنبه هفته جاری به فعالیت خود در استان ادامه می‌دهند که در برخ مناطق احتمال بارش تگرگ و باران سیلابی نیز دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه با فعال شدن این امواج تغییر محسوسی در دمای هوا به وجود نیامده است اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته دمای هوای مهاباد بین ۱۶ و ۳۰ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

# نظر : 0