برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی طرح حامی آموزش و پرورش در مهاباد

برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی طرح حامی آموزش و پرورش در مهاباد
جلسه هماهنگی و برنامه ریزی طرح حامی آموزش و پرورش مهاباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛  مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد در نخستین جلسه طرح حامی گفت: این طرح در راستای ایجاد توازن و تعادل بهره مندی از منابع انسانی و مادی برابر در بین مدارس اجرا می شود که با اجرائی شدن آن تعامل و هم افزایی بین مدارس بیش از گذشته خواهد شد.

کامبیز شاوله افزود: حمایتهای مدارس مبدأ در طرح حامی شامل امور خدماتی، رفاهی، پشتیبانی، ورزشی، آموزشی و مالی خواهد بود که طبق پیمان ‌نامه، طرفین موارد قابل همکاری را از محورهای سه گانه بر اساس حوزه های حمایتی مذکور انتخاب کرده و نسبت به عمل در حوزه مشخص شده اقدام خواهند کرد.

 کارشناس امور بانوان آموزش و پرورش هم  در این جلسه با اشاره به اینکه یکی ازمهمترین نتایج این طرح، ارتقاء سطح ارتباط و همدلی و تقویت حس نوع دوستی بر اساس اهداف کیفی است، افزود: مدارس مجری این طرح با مشارکت ،تبادل امکانات ، تجربیات و توانمندیهای خود، فرهنگ تعامل و همیاری را در بین دانش آموزان به صورت عملی و عینی فرهنگ‌ سازی می‌کنند.

عزیزی اضافه کرد: از دیگر اهداف طرح حامی، فراهم کردن فرصتهای متنوع تربیتی برای پاسخگویی به نیازهای دانش‌آموزان به ویژه در مدارس کم برخوردار و نیازمند توجه و در نتیجه شکوفایی و پرورش استعدادهای آنان به منظور سرمایه‌گذاری بر روی نیروی انسانی کارآمد به منظور توسعه جامعه است.

در پایان این نشست با هم اندیشی کارشناسان و مدیران مدارس مجری طرح حامی، موانع، فرصتها ومزایای برگزاری این طرح، مطرح و راهکارهای اجرای آن بر اساس شیوه نامه مورد بحث وتبادل نظر و تصویب قرار گرفت.