نخستین کتابخانه عمومی شهر گوگ‌تپه افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز جمعه 21 آبان ۱۴۰۰ دکتر خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد در آیین افتتاح کتابخانه عمومی "روناک موکریان" شهر گوک تپه ضمن قدردانی از بانیان احداث این کتابخانه اظهار داشت: توسعه بخش فرهنگی و توجه به احداث زیرساخت های آن به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه پایدار مورد حمایت دولت و بخش خصوصی قرار گرفته است.

عارف خدرلو اضافه کرد: خیران به ایثارگران راه توسعه و آبادنی در هر جامعه ای معروف هستند و این ظریف در شهرستان مهاباد با وجود انسان فرهیخته به وفور یافت می‌شود.

وی بیان کرد: مهاباد به پاس داشتن شخصیت‌های فاخر همچون استاد "هیمن"، استاد "هژاد" و "محمد قاضی" از سایر شهرهای اطراف متمایز بوده است.

وی داشتن نیروی انسانی توانمند را از دیگر ظرفیت‌های مهم این شهرستان دانست و تاکید کرد: استفاده صحیح از این پتانسیل‌های عالی در بخش گردشگری، کشاورزی و صنعت می‌توان مهاباد را به یک شهر نمونه در توسعه پایدار کشور معرفی کند.

شهردار سابق گوگ تپه در حاشیه افتتاح این کتابخانه گفت: کتابخانه عمومی "روناک موکریان" شهر گوگ‍‌تپه با هزینه بیش از چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در زمین به مساحت ۳۰۰ مترمربع و حمایت انجمن حامی به بهره برداری رسید.

احمد پور محمد اقدم با بیان این کتابخانه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخانی احداث شده است، ادامه داد: فاز نخست ساختمان این کتابخانه شامل طبقه هم کف دارای کتابخانه، سالن مطالعه، نماز خانه، اتاق مدیریت و سرویس‌های بهداشتی بوده که به اتمام رسیده و فاز دوم نیز طی سال آینده احداث خواهد شد.

وی اضافه کرد: از مجموع هزینه احداث ساختمان کتابخانه یک میلیاردو ۸۰۰ میلیون ریال توسط انجمن حامی، یک میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال توسط شهرداری و همچنین یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال هم توسط خیران تامین شده است.

پور محمد اقدم اظهار داشت: توجه به بخش فرهنگی شهر بر مسایل عمرانی شهر در اولیت اهداف شهرداری قرار گرفته و امیدواریم با بهبود وضعیت شهرداری و اهدای بیشتر اعتبارات عمرانی در سایر موارد هم زمینه توسعه این شهر تازه تاسیس فراهم شود.