بازدید فرماندار مهاباد از دفتر خبرگزاری ایرنا شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد  ؛ صبح امروز پنجشنبه مورخه 1399/12/28 عارف خدرلو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد از دفتر خبرگزاری ایرنا این شهرستان بازدید بعمل آورد.

عارف خدرلو گفت: ایرنا به عنوان با سابقه ترین رسانه و خبرگزاری در ایران، در بین مردم از جایگاه مناسبی برخوردار است و تلاش دست اندرکاران این مجموعه برای افزایش اعتماد مردم به آن قابل توجه و ستایش است.

وی با بیان اینکه رعایت اصل بی طرفی و انعکاس واقعیت ها توسط این رسانه توانسته است توطئه دشمنان و تبلیغات رسانه های بیگانه را بخوبی خنثی کند اظهار داشت: مسوولان و دستگاه های اجرایی باید از این تریبون بخوبی استفاده کرده و عملکرد خود و دولت را در عرصه های مختلف انعکاس دهند.

فرماندار ویژه مهاباد با بیان اینکه برخی رسانه ها و پایگاه‌های خبری به ابزاری جهت اهداف برخی گروه‌های سیاسی و جناح‌های مختلف تبدیل شده اند افزود: رسانه باید با انتقال دغدغه ها و نیازهای مردم به مسوولان و ساده‌سازی اصطلاحات دستگاه‌های اجرایی و تبیین اقدامات نهادها به مردم، وظیفه و رسالت واقعی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

خدرلو گفت: رسانه ها می توانند با انعکاس حقایق و زوایای مختلف خدمت بی منت و صادقانه دولت، مجموعه خدمتگزاران مردم را در ارایه هر چه بیشتر خدمات یاری رسانند که در این میان ایرنا می تواند به عنوان یک ستون محکم برای دستیابی به این هدف نقش تاثیرگذار و مثبتی را ایفا کند.

خدرلو، ضمن قدردانی از اطلاع رسانی اصحاب رسانه در امر ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی گفت: رسانه‌ها با تحرک و اتحاد می توانند سطح مشارکت مردم در انتخابات را تغییر داده و فضای با نشاطی را در جامعه رقم بزنند.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه باید در انجام این ماموریت و مسوولیت مهم با دغدغه مندی و تلاش خود زمینه ساز حضور پر شور مردم در پای صندوق های رای باشند گفت: رسانه ها وظایف شورای شهر و اختیارات آنان را باید به اطلاع مردم برسانند تا مردم مرتبط با این وظایف اقدام به انتخاب افراد شایسته و اصلح برای شوراها کنند.

وی افزود: در عرصه حساس و مهمی چون انتخابات، رسانه ها می توانند در کمال بی طرفی و با صداقت به مردم برای انتخاب اصلح کمک کنند.

مسوول ایرنای دفتر مهاباد نیز با بیان وظایف و رسالت ایرنا در امر خطیر اطلاع رسانی اظهار داشت: بهادادن به رسانه های داخلی و اعتماد و اطمینان به آنها از سوی مسوولان از لحاظ در اختیار قرار دادن اطلاعات کامل به خودی خود می تواند از حجم شایعه پراکنی ها و بروز شبهات توسط رسانه های خارجی کاسته و به نوعی نقطه مقابل آنها قرار گیرد.

منوچهر صمدی با بیان اهمیت توجه به سواد رسانه ای در جامعه افزود: بخشی از اخباری که این روزها در فضای مجازی میان مردم رد و بدل می شود اخبار جعلی است و هدفی جز تشویش اذهان و افکار عمومی ندارد از اینرو افزایش سواد رسانه ای باعث می‌شود جامعه تحت تاثیر اخبار جعلی و شایعات قرار نگیرد.

وی با اشاره به درپیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در سال آینده اضافه کرد: همگان برای کمک به برگزاری یک انتخابات باشکوه در تراز جمهوری اسلامی وظیفه دارند اما برای تحقق این مهم نقش رسانه‏‌ها برجسته است.

وی تاکید کرد: در این میان ایرنا نیز به عنوان یکی از رسانه های تاثیرگذار تمام تلاش خود را برای ترغیب حداکثری مردم به منظور مشارکت در صحنه انتخابات بکار خو.اهد بست تا به شیوه های گوناگون شور انتخاباتی را در جامعه فراگیر کند.

در این دیدار فرماندار مهاباد از بخش‌های مختلف خبرگزاری ایرنا دفتر مهاباد بازدید کرد و از نزدیک با مراحل تهیه و تدوین خبر در این خبرگزاری آشنا شد.

دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی اواخر دهه 60 شمسی در مهاباد تاسیس شد و هم اکنون شهرستان های مهاباد، میاندوآب، شاهین دژ، بوکان، سردشت، اشنویه و تکاب را زیر پوشش خبری خود دارد.