دیدار فرماندار مهاباد با سلیمان شاطریان دبیر بازنشته وخوش نام مهابادی

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ روز شنبه 14 فروردین  1400 معاون استاندار وفرماندارویژه شهرستان مهاباد و جمعی از مسئولین شهرستان  با حضور در منزل جناب آقای سلیمان شاطریان دبیر بازنشته وخوش نام مهابادی  با وی دیدار وگفتگو نمودند.
در این دیدار دکتر خدرلو معاون استاندار وفرماندارویژه شهرستان مهاباد ضمن تبریک سال نو اظهار نمود که بی شک همه ما مدیون تلاشهای وافر وچشمگیر کسانی هستیم که در طی ایام گذشته در راستای خدمتگزاری به مردم قدم بر می دارند.وی آقای شاطریان را جزو سرمایه های ارزشمند وتکرار ناپذیر جامعه بر شمرد واذعان نمود که بی شک ارج نهادن به چنین شخصیت هایی باسد در اولویت کاری همه مسئولین شهرستان قرار گیرد.
لازم به ذکر است که استاد سلیمان شاطریان مسن ترین فرهنگی شهرستان مهاباد است که با 60 سال سابقه تدریس به او عنوان ˈشیخ الرئیس معلمانˈ این شهرستان لقب داده اند.
وی که بیش از 60 سال از عمر خود را صرف آموزش و تعلیم دانش آموزانش کرده و هم اکنون نیز به این امر مقدس می پردازد متولد سال 1311 و دارای مدرک تحصیلی لیسانس ریاضی از دانشسرای عالی تهران است.
وی در سال 1333 به استخدام آموزش و پرورش درآمده و پس از 40 سال تدریس در سال 1373 بازنشسته شد، اما پس از بازنشستگی هم همچنان به تدریس درس ریاضی در مدارس غیرانتفاعی این شهر از جمله مدارس اسراء و بیان مشغول است.
وی اولین فردی است که در شهرستان مهاباد موفق به اخذ مدرک کارشناسی در رشته ریاضی شده است و نخستین دبیر ریاضی در این شهرستان شناخته می شود.
این معلم تلاشگر در سال 1387 نیز به عنوان معلم نمونه کشوری انتخاب شده است و از بانیان تاسیس دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور در این شهرستان محسوب می شود.