از ابتدای سالجاری تا کنون 37 چاه غیر مجاز در مهاباد مسدود شده است.

مسدود کردن37 چاه غیر مجاز در مهاباد

مسدود کردن37 چاه غیر مجاز در مهاباد

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری  مهاباد، کارشناس منابع آب شهرستان مهاباد با اشاره به اینکه دراین شهرستان هزار و 574 چاه مجاز وجود دارد افزود: پنج هزار و 364 چاه غیر مجاز هم حفاری شده است.

مصطفی پور افزود: از ابتدای سال تا کنون 34 حلقه چاه غیر مجاز مسدود شده و در ماه جاری هم سه حلقه از چاههای غیر مجاز این شهرستان مسدود شده اند.

اجرای طرحهای  بخش کشاورزی  برای کاهش مصرف آب  از دیگر خبرهای این جلسه بود.

ایمانیان مدیر جهاد کشاورزی مهاباد گفت: برای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی طرح های دیگری از جمله استفاده از ماشین آلات کشاورزی در زمین های کشاورزی و آبیاری تحت فشار و طرح باغبانی را در حال اجرا گذاشته ایم که توانسته ایم با اجرای این طرح ها کاهش مصرف خوبی داشته باشیم.

در این جلسه همچنین حجم مخزن سد مهاباد بیش از 84 میلیون متر مکعب اعلام شد.

سرپرست امور آب شهرستان مهاباد هم در این جلسه با اشاره به اینکه  حجم مخزن دریاچه سد مهاباد  اکنون  44/84  میلیون متر مکعب است گفت:پار سال این میزان 32/74 متر مکعب بوده است.

رحمانی تصریح کرد: رهاسازی آب دریاچه سد مهاباد را در حال حاضر متوقف کرده ایم و تا بهمن ماه هیچ برنامه ای برای رهاسازی نداریم .

پیگیری تخصیص آب برای تالاب قوبی باباعلی و تالاب کانی برازان و همچنین تخصیص آب برای طرح آبخیزداری کنار دریاچه سد مهاباد از مصوبات این نشست بود.

# نظر : 0