برگزاری جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد

برگزاری جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد
برگزاری جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، سرهنگ احمد علی کاظمی روز سه شنبه در هشتمین جلسه شورای ترافیک مهاباد اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون پنج نفر در حوادث رانندگی در این شهر جان خود را از دست دادند که این تعداد نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: بیشتر تلفات حوادث رانندگی در مهاباد را عابران پیاده تشکیل می دهند و علت آنها مربوط به رعایت نکردن سرعت خودروهاست.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد در خصوص تصادفات منجر به جرح نیز گفت: امسال تصادف های جرحی در معابر درون شهری مهاباد در مقایسه با سال گذشته هفت درصد کاهش یافت.
سرهنگ کاظمی اظهار داشت: خط کشی معابر و ترسیم علایم هشداری در بسیاری از خیابان های این شهر نیازمند نوسازی است و در آستانه سال نو و پذیرایی مهاباد از میهمانان نوروزی این امر باید به زودی محقق شود.
وی با اشاره به اینکه در برخی از میدان ها و خیابان های اصلی مهاباد پارک خودروها به صورت غیرقانونی (دوبل) صورت می گیرد، افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد باید به دوربین کنترل ترافیکی سیار (نصب بر روی خودرو) مجهز شود تا اعمال قانون در این موارد بهتر انجام شود.
دبیر شورای ترافیک مهاباد نیز گفت: در جلسات گذشته طرح ادغام تاکسی تلفنی های روستایی و شهری در این شورا در دست بررسی بود که با توجه به مخالفت ها، اجرای این طرح ممنوع شد.
هاشم کیانی افزود: با توجه به اینکه تاکسیرانی مهاباد مجهز به شبکه بیسم است، در راستای حمایت از رانندگان تاکسی از فعالیت شرکت ماکسیم جلوگیری می شود.
وی اضافه کرد: هرگونه خرید و فروش تاکسی های تلفنی نیز ممنوع بوده و کسانی که قصد تغییر و تحولی در این زمینه دارند در فرصتی که برای آن در نظر گرفته شده است، باید نقل و انتقالات را انجام دهند.
مشکل ساکنان محله گمرک، 2 طرفه کردن خیابان سرداران، مشکلات پیرامون احداث سرعت گیرها در محورهای شهری و بین شهری و مشکل سوخت کارخانه آسفالت شهرداری مهاباد از جمله مهمترین مباحث مطرح شده در آخرین جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد بود.

در ادامه صنعتی معاون برنامه ریزی فرمانداری مهاباد بر دقت وبرنامه ریزی کافی در نقاط پر ترافیک شهرستان تاکید نمود واشاره کرد که باید در صدد کاهش ترافیک در نقاط خاصی در شهر باشیم .وی با تاکید بر اجرای هر چه بهتر مصوبات شورای ترافیک گفت که تعجیل در اجرای مصوبات در روان سازی ترافیک شهر واجرای هرچه بهتر قوانین راهنمایی ورانندگی در شهرستان حایز اهمیت است.