تولید سالانه سه هزار تن مواد شوینده بدون اسید در مهاباد

تولید سالانه سه هزار تن مواد شوینده بدون اسید در مهاباد
کارآفرین مهابادی سالانه سه هزار تن مواد شوینده بدون اسید تولید می کند که رقیبی برای محصولات مشابه خارجی است.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ آقای صدیقی ( سرهنگ بازنشسته ) پس از 11 سال سکونت و کارآفرینی درخارج از کشور، بازگشت به زادگاهش را به ماندن در دیار غربت ترجیح داده و حالا کارخانه ای راه اندازی کرده که سالانه سه هزار تن مواد شوینده بدون اسید تولید و روانه بازار می کند.

صدیقی، رئیس کارخانه می گوید: ما در آذربایجانغربی نخستین تولید کننده ای هستیم که محصولات بدون اسید تولید می کنیم و از بهمن 97 که آغاز به کار کردیم تا حالا برای 10 نفر هم اشتغالزایی ایجاد کرده ایم.

علیار،مسئول آزمایشگاه این واحد تولیدی می گوید: ما اینجا با بررسی نمونه های خارجی و بکارگیری دانش بومی توانستیم محصولی را تولید کنیم که با نمونه های مشابه خارجی رقابت می کند.

خیری، رئیس اداره استاندارد شهرستان مهاباد هم گفت: این واحد تولیدی دارای پروانه کاربرد و علامت استاندارد است و محصولات تولیدی آن با مشابه خارجی رقابت می کند.

محمد جهین، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد هم گفت: جوایز توسعه این واحدتولیدی به منظور افزایش تولیدمحصولاتی مثل مایع لباسشویی و جرم گیر صادر شده و قرار است در آینده ای نزدیک محصولات آن به کشورهایی همچون عراق، قطر، آذربایجان و گرجستان صادر شود.

# نظر : 0