بازگشایی راه ارتباطی بیش از ۹۰ روستای شهرستان مهاباد

بازگشایی راه ارتباطی بیش از ۹۰ روستای شهرستان مهاباد
راه ارتباطی بیش از ۹۰ روستای شهرستان مهاباد بازگشایی شد.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد گفت: مأموران راهداری راه ارتباطی ۹۵ روستای این شهرستان را که به علت بارش برف و کولاک بسته شده بود یا تردد در آن‌ها به سختی انجام می‌شد، بازگشایی کردند.

محسن خادمی افزود: بر اثر بارش‌هایی که از چهارشنبه گذشته در این شهرستان آغاز شد و تا روز شنبه این هفته ادامه داشت، راه ارتباطی این روستا‌ها بسته شده بود که پس از پایان بارش برف و فروکش کردن کولاک، راهداران انجام عملیات تیغ زنی، برف روبی و نمک پاشی را آغاز کردند.

خادمی تصریح کرد: ارتفاع برف در این روستا‌ها از
۵۰ تا ۸۰ سانتیمتر بود که برخی محور‌ها را به طور کامل مسدود و تردد در برخی از آن‌ها را با مشکل مواجه کرده بود.

وی افزود: در حال حاضر راه ارتباطی همه روستا‌های این شهرستان بازگشایی شده و تردد در آن‌ها جریان دارد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد گفت: طی این مدت بیش از
۲۵۰ کیلومتر از راه‌های روستایی و بیش از ۲۲۰ کیلومتر از محور‌های اصلی برف روبی و نمک‌پاشی شده است.

وی، با اشاره به انباشت یکهزار تن نمک و ماسه در راهدارخانه‌های این شهرستان برای طرح زمستانی، اضافه کرد: ماشین‌آلات راهداری از جمله ماشین‌های برف روب و نمک‌پاش نیز در این شهرستان تجهیز، بازسازی و آماده سازی شده‌است.

خادمی افزود: طبق اعلام اداره هواشناسی این شهرستان از امروز سامانه بارشی جدیدی وارد استان شده که با بارش برف و کولاک را به همراه دارد و تا فردا تمام استان را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.


 وی، از رانندگان خواست قبل از سفر با تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ از وضعیت جاده‌ها آگاهی پیدا کنند.

# نظر : 0