تکریم و معارفه فرمانده جدید سپاه مهاباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه مهاباد با اشاره با نقش سپاه در کشور پس از دوران دفاع مقدس گفت: این نیروی مردمی پس از جنگ همه امکانات و تجهیزات خود را به عرصه آورد و در زمینه سازندگی در کشور حضور یافت.

امیر قادری با بیان اینکه نقش و جایگاه سپاه باید در جامعه تبیین شود، افزود: سپاه امروزه از یک نیروی نظامی صرف خارج شده و به یک نیروی نظامی، امنیتی، سازندگی و اطلاعاتی خستگی ناپذیر تبدیل شده که  به عنوان یک سند افتخار می توان از آن یاد کرد.

وی نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خدمت به میهن از جمله در عرصه های محرومیت زدایی بسیار درخشان و پررنگ عنوان کرد و یادآور شد: سپاه در حوادث غیر مترقبه از جمله سیل و زلزله نیز همواره با تمام امکانات در کنار مردم آسیب دیده بوده و توانسته است در این عرصه نیز بسیار تاثیرگذار ظاهر شود.

امام جمعه مهاباد نیز در این مراسم با بیان اینکه حفظ وحدت و همدلی و تلاش برای اقتدار بیشتر نظام اسلامی در تمامی حوزه‌ها یکی از نیازهای لازم و ضروری است گفت: دشمن با دسیسه‌ها و توطئه‌های مختلف و بهره گیری از نظام رسانه‌ای خود قصد دارد با پراکنده کردن فضای یاس و ناامید در بین مردم به اهداف شوم خود نظام اسلامی ما را تضعیف کند.

ماموستا ملاعبدالسلام امامی با تاکید بر لزوم خدمت رسانی بهتر به مردم از سوی مدیران و مسوولان، افزود: مسوولان باید از تمامی ظرفیت‌های خود در راستای رفع مشکلات مردم استفاده کنند.

وی با اشاره به آیاتی از قران کریم در مورد وظایف و خصوصیاتن مسوولان نظام اسلامی یادآور شد: مسوولان باید دستور خدا را در اموری که برعهده دارند از هر دستوری بالاتر بدانند و به گونه‌ای زندگی کنند که همواره در میان مردم و با آنها زندگی کنند.

سردار حبیب شهسواری نیز در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه مهاباد اظهار کرد: اگر روزی دشمن با جنگ‌های داخلی، اختلافات قومی و مذهبی، هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم‌ها و حتی جنگ اقتصادی برای ضربه زدن به نظام و انقلاب روی آورده بود امروز در جبهه جدیدی به نام جنگ روایت‌ها و با هدف تحریف واقعیت‌ها وارد شده است.

وی با بیان اینکه در جنگ روایت‌ها دشمن بدنبال این است که جای حق و باطل را عوض کند، افزود: وظیفه ماست تا در این جنگ، واقعیت‌ها را آنچنان که هست برای نسل جوان بازگو کرده و عزت، اقتدار و ایستادگی مردم و توسعه‌های علمی و فناورانه حتی در زمینه نظامی را برای آنها تبیین کنیم.   

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی اضافه کرد: جنگ روایت‌ها هر چند که توپ و موشکی در آن شلیک نمی‌شود ولی می‌تواند جای جلاد و شهید را عوض کند.

سردار شهسواری با بیان اینکه امروز طیفی در آنسوی مرزها و حتی در داخل نشسته‌اند تا داشته‌های غنی ما را در نزد جوانان بی ارزش جلوه داده و کاه بی ارزش خود را به عنوان کوه طلا معرفی کنند، گفت: همه مسوولان، پاسداران، مرزداران، علما و روحانیون، همه و همه باید تلاش کنند تا روایت‌های درست از حقایق گذشته و برنامه‌های افق پیش روی ما را بخوبی برای نسل جوان جامعه تببین کنند.

وی با تاکید بر اینکه در جنگ روایت‌ها نباید بگذاریم احساس عزتمندانه ما مغموم روایت‌های ذلت آور آنها شود، تاکید کرد: دشمن به گونه‌ای برای جوانان ما در فضاهای مجازی از طاغوت نغمه سایی و القا می‌کند که انگار دوران طاغوت دوران روشنایی، عزت و شکوه بوده است.

سردار شهسواری ادامه داد: برای حفظ و تقویت آرمان‌های اصیل انقلاب، در این جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمن نباید گذاشت مرزهای فکری جامعه جولانگاه جاعلان روایت‌ها شود لذا با تمام توان نسل جدید را در جهاد تبیین یاری کنیم.

وی اتحاد و همبستگی را رمز پیروزی علیه دشمن در عرصه کنونی عنوان کرد و گفت: دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی با تمام قدرت و با برنامه‌ریزی و هدف مشخص وحدت و یکپارچگی بین مردم و مسووولان ما را هدف قرار داده‌اند، از این‌رو باید با هوشیاری کامل گام برداشت.