سه طرح خدماتی و تولیدی در بخش کشاورزی مهاباد به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، رییس اداره جهاد کشاورزی مهاباد گفت: برای احداث این سردخانه ها در مجموع 95 میلیارد تومان هزینه شده است که از این میزان 12 میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی و مابقی توسط بخش خصوصی تامین شده است.

رسول سعیدیان اضافه کرد: با افتتاح این 2 طرح برای 15 نفر فرصت اشتغالزایی مستقیم فراهم شده و مجموع ظرفیت سردخانه های این شهرستان را به 145 هزار تن رسانده است.

وی بیان کرد: امسال طرح های افتتاحی دهه فجر در بخش کشاورزی  139 میلیارد تومان بوده که در بخش خدمات و تولید است.

طرح تولیدی پوره سیب با 17 هزار تن ظرفیت در مهاباد افتتاح شد

رییس اداره جهاد کشاورزی مهاباد گفت: طرح تولیدی پوره سیب و رب گوجه فرنگی و دسته بندی با 50 میلیارد تومان هزینه و ظرفیت 17 هزار تن در سال در این شهرستان به بهره برداری رسید.

سعیدیان بیان کرد: باتوجه به تولیدات قابل توجه سیب و مشکل دپوی سیب زیردرختی منطقه، افتتاح این واحد بخش عمده معضل سیب شهرستان را با ظرفیت 300 تن در روز برطرف خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این واحد برای 46 نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد کرده است، گفت: برای افتتاح طرح توسعه این پروژه مبلغ 10 میلیارد تومان درنظر گرفته شده که از طرف بانک کشاورزی پرداخت خواهد شد.

فرماندار مهاباد هم در حاشیه افتتاح این طرح ضمن قدردانی از سرمایه گذاران در جهت اشتغالزایی جوانان گفت: تمام دستگاه های اجرایی برای تسهیل در امر تولید و همچنین حمایت از سرمایه گذاران باید راهکارهای قانونی و مختلف را در راستای رفع مشکلات تولیدکنندگان ارایه کنند.

حسن عباسی تاکید کرد: در بخش اهدای زمین همراه با زیرساخت های خدماتی و پرداخت تسهیلات بانکی با همراهی بانک های عامل هیچ گونه محدودیت و مشکلی وجود ندارد.