مدیرعامل بانک کشاورزی از کارخانه قند مروارید مهاباد بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، «فرشید فرخ‌نژاد» عصر روز جمعه در حاشیه بازدید از کارخانه قند مروارید مهاباد اظهار کرد: طی یک سال گذشته بیش از 188 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل منابع این بانک به متقاضیان پرداخت شده که نسبت به سال قبل حدود 2 برابر رشد داشته است.

وی ادامه داد: بانک کشاورزی یک بانک دولتی با منابع محدودی از طرف بودجه دولت در راستای کمک به توسعه بخش کشاورزی در حوزه های مختلف نیاز بوده که برای استمرار در پرداخت نیاز به اخذ اقساطی وام های پرداختی دارد.

مدیر عامل بانک کشاورزی بیان کرد: نیاز به تسهیلات متقاضیان نسبت به منابع بانک کشاورزی بسیار بیشتر بوده و بخش از این نیاز باید از طرف سایر بانک ها تامین شود.

فرخ نژاد از کشاورزان و سرمایه گذاران این حوزه خواست تا منابع و گردش حساب مالی خود را برای کمک به سایر کشاورزان در همین بانک ذخیر و سرمایه گذاری کنند تا بتوان افراد بیشتری از خدمات این بانک بهره مند شوند.

فرماندار ویژه مهاباد در این بازدید اظهار کرد: مهاباد یکی از قطب های کشاورزی منطقه بوده که برای حمایت از سرمایه گذاران این بخش نیاز به پرداخت تسهیلات از طرف بانک کشاورزی است.

حسن عباسی اضافه کرد: تامین سرمایه در گردش کارخانه قند، مرغداری، تولیدی کنسانتره، سردخانه و خورام دام و طیور با آزادسازی منابع باید از طرف بانک کشاورزی محقق شود.