تشییع پیکر پاک و مطهر سه تن از شهدای مرزبانی کشور

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : در مورخه 1399/03/10 آیین تشییع پیکر پاک و مطهر سه تن از شهدای مرزبانی کشور در مهاباد و سردشت با حضور مسوولان و فرماندهان نظامی و انتظامی برگزار شد .

 کاروان شهدای مرزبانی سردشت در بدو ورود به مهاباد با حضور مردم این شهرستان مورد استقبال قرار گرفته و سپس به سوی زادگاه خود بدرقه شدند.

در این آیین که شنبه در میدان کوهسار (تاقه‌دار) مهاباد برگزار شد، فرماندار مهاباد و مسوولان، فرماندهان نظامی و انتظامی، جمعی از خانواده‌های معظم شهدای این شهرستان حضور داشتند که با نثار فاتحه و اهدای شاخه‌گل ضمن تجدید پیمان با آرمان‌های شهدا از مقام شامخ این شهدا تجلیل کردند.

 شهیدان «تقی بهره‌ور»، «هادی عبدی» و «علیرضا اسلام‌دوست» که دیروز در درگیری با اشرار مسلح در سردشت به درجه رفیع شهادت نایل شده بودند، با حضور سردار «یحیی حسین‌خانی» فرمانده هنگ مرزی آذربایجان‌غربی، مسوولان دستگاه‌های اجرایی و جمعی از خانواده‌های معظم شهدا سردشت تشییع شده بودند.

در بدو ورود کاروان شهدای مرزبانی سردشت به مهاباد گروه سرود تیپ ۳۶۴ شهید نصیرزاده ارتش مستقر در مهاباد با نواختن مارش و ادای احترام نظامی برای آخرین بار با این همرزمان خود خداحافظی کرد.

پس از برگزاری مراسم بدرقه و استقبال از کاروان شهدای مرزبانی سردشت، پیکر شهید «تقی بهره‌ور» به مراغه، «هادی عبدی» به میاندوآب و «علیرضا اسلام‌دوست» به تبریز برای خاکسپاری منتقل شد.

بامداد روز جمعه هنگامی که مرزبانان هنگ مرزی سردشت حین کنترل پایش نوار مرزی در منطقه «گوریلکه» واقع در ۲۰ کیلومتری این شهرستان بودند، در نزدیکی منطقه «بلفت» و «دوپازه» با اشرار مسلح درگیر شده و ضمن هلاک تعدادی از اشرار سه نفر از مرزبانان هنگ مرزی سردشت به درجه رفیع شهادت نایل شدند.