فرماندار: مطالعات کارشناسی برای کنترل سیل در مهاباد انجام شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ عارف خدرلو در جلسه شورای آب مهاباد که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد گفت : اقدامات لازم برای شناسایی خطرات سیل و راه های جلوگیری از وقوع آن در محدوده شهر توسط کمیته سیل انجام شده و اعتبارات لازم نیز برای آن توسط استانداری در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: برای اجرایی کردن طرح های مورد نظر، تمام دستگاه های اجرایی باید با شهرداری همکاری کرده و جابه جایی تاسیسات نهادهای مختلف نیز در قالب اجرای این طرح باید با همکاری ادارات در کمترین زمان ممکن انجام شود.

فرماندار ویژه مهاباد در ادامه با اشاره به اسقرار دکه های حاشیه سد و مشکلات بوجود آمده در این ارتباط نیز گفت: وجود این دکه ها بدون مجوز و غیرقانونی بوده و دستگاه های متولی باید طبق مفاد قانون نسبت به عاملان آن برخورد کند.

خدرلو، با اشاره به اینکه برخی از رسانه ها به دنبال تخریب و زیر سوال بردن اقدامات مدیران دستگاه های اجرایی هستند افزود: از اصحاب رسانه انتظار داریم قبل از انتشار مطالب در فضای مجازی و اظهار نظر در مورد اداره یا دستگاهی خاص نسبت به اطمینان و مصاحبه با آنان اقدام کنند.

رییس اداره امور مهاباد نیز در این جلسه گفت: ظرف چند روز آینده اخطاریه نهایی با امضای چهار دستگاه متولی و با حضور اصحاب رسانه و صدا و سیما به صاحبان دکه های حاشیه سد مهاباد داد خواهد شد.

رضا جهین بیان کرد: از روز ابلاغ آن صاحبان این دکه ها یک هفته فرصت دارند نسبت به جمع آوری آن که مشکلات زیادی از نظر بهداشتی و امنیتی برای سد به وجود آورده است اقدام کنند.

وی همچنین اظهار داشت: امکان تردد در مسیر "تاقه دار" در ورودی شهر مهاباد نیز برای خودروهای سنگین حامل مواد شیمایی، نفتی و سوخت بر که برای مخزن سد که یک تهدید جدی است باید ممنوع اعلام شود.

وی با اشاره به اینکه سد مهاباد تنها منبع تامین کننده آب شرب این شهرستان است، افزود: در صورت مناسب بودن بارش های سال آبی جاری و پر شدن مخزن سد مهاباد برنامه ریزی شود که سهمیه بخش کشاورزی شهرستان را از ۹۰ به ۱۱۰ میلیون متر مکعب طی چهار مرحله برسانیم.

در ادامه جلسه دلایل وقوع سیلاب در مناطق مختلف شهری و همچنین اقدامات لازم براساس اولویت بندی برای کنترل آن توسط کارشناسان مطرح و در مورد آن  تبادل نظر شد.