فرماندار مهاباد: تردد خودروهای سنگین در جاده برهان منوط به اخذ مجوز است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، امیر قادری روز یکشنبه در جلسه شورای ترافیک مهاباد افزود: مسیر جاده برهان یک جاده فرعی درجه یک است که امکان تردد برای ماشین آلات سنگین برای حفظ ایمنی رانندگان و سایر خودروهای عبور وجود ندارد.

وی ادامه داد: تنها خودروهای سنگینی که از شورای ترافیک شهرستان و یا استان و آن هم در مواقع ضروری مجوز دارند، می توانند از این مسیر عبور کنند و با رانندگان بدون مجوز با همکاری پلیس راه برخورد خواهد شد.

فرماندار ویژه مهاباد ضمن انتقاد از کیفیت پایین رنگ خط کشی های این مسیر هم اضافه کرد: از دستگاه های نظارتی درخواست داریم نسبت به کیفیت این رنگ ها که با قیمت بالا هم خریداری شده ورود پیدا کنند و شرکت متولی نیز باید در این زمینه پاسخگو باشد.

قادری با اشاره به لزوم ساماندهی و تعیین مکان برای پارک خودروهای حامل سوخت هم گفت: ظرف 2 هفته آینده شهرداری نسبت به تعیین مکان برای پارک این خودروها اقدام نکند، با همکاری بخشدار و دهیاری فرآیند واگذاری زمین و مکان برای پارک خودروهای حامل سوخت که اغلب برای شهروندان منشا تهدید جانی و مزاحمت هستند، اقدام خواهد شد.

مقام عالی شهرستان بر لزوم برخورد و توقیف با تاکسی های اینترنتی بدون مجوز در سطح شهرستان هم تاکید کرد و گفت: تاکسی های مسیرهای مشخص در مواقع پیک باید به صورت گردشی نیز فعالیت کنند تا شهروندان بتوانند از خدمات آنها استفاده کنند.

قادری بر همکاری دستگاه های اجرایی و استفاده از ظرفیت قانونی برای حل مشکلات ترافیکی تاکید کرد و افزود: همکاری و تعامل بین شهرداری ها و پلیس راه امنیت بیشتر برای رانندگان و ترافیم روان را در سطح شهر فراهم خواهد کرد.

مهاباد دارای بیش از 860 کیلومتر راه شامل 230 کیلومتر راه اصلی و فرعی و 630 کیلومتر راه روستایی آسفالت است.