فرماندار مهاباد: دستگاه‌های اجرایی در تکمیل طرح‌های آموزشی مشارکت کنند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز چهارشنبه 1 دی 1400 عارف خدرلو در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اظهار داشت: چندین پروژه آموزشی علی رغم هزینه های زیاد هم اکنون به دلیل مشکلات ملکی و حقوقی بین دستگاه های اجرایی راکد مانده که با تکمیل آنها در شرایط فعلی می تواند برای ارتقای فضای آموزشی بسیار حیاتی باشد.
وی با بیان اینکه در کنکور امسال ۲۲ دانش آموز مهابادی رتبه های زیر هزار را کسب کردند، ادامه داد: هر اندازه سرانه فضای آموزشی در سطح شهرستان افزایش یافته به همان اندازه موفقیت دانش آموزان در عرصه های مختلف ملی و استانی بیشتر خواهد شد.
فرماندار ویژه مهاباد با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا تاثیر مستقیم بر نحوه آموزش و پرورش دانش آموزان گذاشته است، اظهار داشت: علی رغم تلاش و فداکاری معلمان در دوران کرونا در راستای آموزش از طریق فضای مجازی، آموزش و پرورش باید برای دوران پسا کرونا و جبران خلا آموزشی برنامه ریزی کافی داشته باشد.
خدرلو با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی سلامت افراد در اولویت کاری ستاد کرونا قرار دارد، افزود: دانش آموزان واکسن نزده قبل از شروع امتحانات و همچنین با توجه به احتمال شیوع نوع جدید کرونا نسبت به دریافت واکسن و ایمنی خود اقدام کنند.
مدیر آموزش و پرورش مهاباد هم در این جلسه گفت: باتوجه به دستورالعمل های ابلاغی، امتحانات پایه اول و دوم به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.
کریم سلیمانی بیان کرد: هم اکنون از مجموع ۲۴ مهدکودک مهاباد ، ۶ مهدکودک فعال داریم که باید نسبت به شروع فعالیت و بازگشایی بقیه آنها در ستاد کرونای شهرستان تصمیم گیری شود.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۹۵.۹۷ درصد از جامعه هدف دانش آموزان این شهرستان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: از مجموع بالغ بر ۱۹ هزار دانش آموز ۱۲ تا ۱۷ سال مهاباد تاکنون ۱۸ هزار و ۴۸۶ دانش‌آموز موفق به دریافت واکسن خود شده اند.
وی اضافه کرد: تاکنون در پایه هفتم به سه هزار و ۸۶۰، در پایه هشتم به سه هزار و ۵۹۶ و در پایه نهم نیز به سه هزار و ۴۶۳ دانش آموز واکسن کرونا تزریق شده است.
مدیر آموزش و پرورش اظهار داشت: همچنین ۲ هزار و ۸۲۷ نفر در مقطع دهم، ۲ هزار و ۷۹۲ نفر در مقطع یازدهم و ۲ هزار و ۷۶۰ نفر نیز در مقطع دوازدهم این واکسن را دریافت کرده اند.
در ادامه جلسه در مورد نحوه همکاری دستگاه های اجرایی با هم و مشارکت خیران برای تکمیل طرح های نیمه تمام و پروژه های ورزشی آموزش و پرورش بحث و گفت و گو شد.