تا پایان امسال؛ بهره مندی روستاهای بالای 20 خانوار استان از اینترنت پرسرعت

تا پایان امسال؛  بهره مندی روستاهای بالای 20 خانوار استان از اینترنت پرسرعت
روستاهای بالای 20 خانوار آذربایجانغربی تا پایان امسال از اینترنت پرسرعت بهره مند خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، جلیلی نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجانغربی گفت: براساس جمعیت و پوشش شبکه تمام سایت ها در استان به نسل جدید تلفن همراه ارتقاء می یابد و تا پایان امسال تمام روستاهای بالای 20 خانوار آذربایجانغربی از تجهیزات اینترنت پرسرعت بهره مند خواهند شد.

در همین زمینه و به منظورتوسعه اینترنت، پروژه های ارتقای نسل سوم سایت تلفن همراه در چهار روستای بخش مرکزی مهاباد امروز افتتاح شد و با بهره برداری از آن نه هزار نفر در این روستاها به این شبکه پیوستند.

برای اجرای این طرح یک میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و قراراست تا پایان امسال تمام روستاهای بالای بیست خانواردرآذربایجانغربی ازاینترنت ثابت روستایی بهره مند شوند.

شجاعی،فرماندار شهرستان مهاباد گفت: با راه اندازی طرح افزایش پهنای باند و سرعت اینترنت نسل سوم در چهار روستای این شهرستان امروز نه هزار نفر زیر پوشش قرار گرفتند.

محمودزاده، نماینده مردم شهرستان مهاباد در مجلس شورای اسلامی هم گفت: از 199 روستای این شهرستان 12 روستا دارای اینترنت بود که با پیگیری های انجام شده روستاهای دارای اینترنت از مرز 65 تا 70 روستا گذشت.

با افتتاح این طرح روستاهای قم قلعه، قره خان، اگریقاش و دریاس به شبکه اینترنت پرسرعت کشور پیوستند.